Coraz więcej kobiet przekonuje się o zaletach, jakimi cechuje się manicure hybrydowy. Chętnie odwiedzamy profesjonalne salony kosmetyczne, lecz próbujemy także wykonać hybrydę we własnym zakresie. Niektórym stylistkom problem sprawia przechowywanie lakieru hybrydowego. Właściwa jego konserwacja sprawia, że nie straci on blasku czy świeżości. W jaki sposób przechowywać lakier hybrydowy? Jakie warunki nie będą dla niego odpowiednie?
Suche i zaciemnione miejsce
Zarówno lakier hybrydowy, jak i żele do paznokci, powinnyśmy przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu. Najgorsze, co możemy zrobić, to wystawić lakier lub żel uv do paznokci na słońce. Producenci radzą, aby lakiery były przechowywane w stosunkowo niskiej temperaturze. Co to oznacza? Niektóre kobiety przechowują lakier hybrydowy w lodówce. Tam bowiem panuje bardzo niska temperatura. Tymczasem okazuje się, że przechowywanie w lodówce może lakierowi nawet zaszkodzić! Dlaczego? Jeśli położymy go przy tylnej ścianie lodówki, to istnieje duże ryzyko, że nieco przymarznie on w butelce. Kobiety stawiają więc buteleczkę na półce na drzwiach lodówki. To również nie jest najlepsze rozwiązanie. Otóż na drzwiach lodówki temperatura bywa zmienna. Lakier zaś powinien być przechowywany w stałej temperaturze. Najlepiej niskiej, lecz niekoniecznie od razu w lodówce. Włożenie lakieru do lodówki może czasem okazać się dobrym pomysłem. Dotyczy to sytuacji, gdy temperatura w naszym mieszkaniu przekracza 23-24 stopnie. Zwykle ma to miejsce latem, jednak czasami również zimą w pomieszczeniu bywa naprawdę ciepło. Jeśli lubimy wysokie temperatury, lakier rzeczywiście lepiej będzie przechowywać w lodówce.
Gdzie umieścić lakier hybrydowy?
Niektóre kobiety tworzą w łazience półeczki, na których przechowują lakiery i innego rodzaju kosmetyki. Jest to dobre rozwiązanie, jednak tylko w sytuacji, gdy nasza łazienka nie posiada okna. W związku z tym nie wpada do niej światło dzienne. Często bowiem okazuje się, że jeśli w łazience znajduje się okno, to przez dłuższy lub krótszy czas w ciągu dnia na lakiery padają promienie słoneczne. Dotyczy to nie tylko łazienki, ale również sypialni, czy nawet salonu. Lakiery hybrydowe w ogóle nie powinny mieć kontaktu ze światłem. Tymczasem trudno nam będzie znaleźć w domu w pełni zaciemnione pomieszczenie. Na szczęście możemy przechowywać nasze lakiery hybrydowe w całkowicie bezpieczny sposób. Jak? Wystarczy tylko kupić elegancki kuferek lub mini walizeczkę na kosmetyki. Możemy tam umieścić nie tylko lakiery, ale i wszystko, co niezbędne do wykonania manicure. Opakowanie na kosmetyki możemy znaleźć w każdym sklepie kosmetycznym lub w hurtowni kosmetyków. W efektowny kuferek powinna zaopatrzyć się każda stylistka paznokci, w szczególności ta, która prowadzi własną działalność. Kuferek świadczy nie tylko o profesjonalizmie, ale może być również doskonałą reklamą. Wystarczy umieścić na nim logo naszego salonu lub jego nazwę.
Skutki nieodpowiedniego przechowywania lakieru
Wiele stylistek paznokci nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie skutki niesie za sobą nieodpowiednie przechowywanie lakieru. Tymczasem w większości przypadków lakier zwyczajnie nie będzie nadawał się do użytku, jeśli będzie źle przechowywany. Może się on ciągnąć podczas nakładania na paznokcie. Co więcej, możemy mieć problem z odpowiednim utwardzeniem go w lampie. Może on stracić blask na paznokciach. Niektóre kobiety skarżą się również na fakt, iż lakier zaczyna odchodzić od paznokcia już po kilku dniach. Generalnie nie powinno mieć to miejsca nawet po miesiącu – lakier nie powinien marszczyć się ani schodzić płatami. Niemniej jednak może się tak zdarzyć, jeśli był on źle przechowywany. Jeśli więc nasz manicure nie wychodzi, a przestrzegamy skrupulatnie wszystkich zasad, to przyjrzyjmy się warunkom, w jakich przechowujemy nasze lakiery hybrydowe. Producenci zwykle podają szczegółowe zalecenia dotyczące przechowywania lakieru. Przestrzegajmy ich więc skrupulatnie.
Po czym poznać, że źle przechowujemy lakier?
Najczęściej nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że źle przechowujemy lakier hybrydowy. Tymczasem wcale nie musimy ryzykować nieudanego manicure, aby przekonać się, czy lakier nadaje się do użytku. To, że był źle przechowywany, poznamy to jego konsystencji. Dobrej jakości lakier hybrydowy nie może się ciągnąć. Nieodpowiednie warunki przechowywania lakieru sprawiają zaś, że jest on bardzo kleisty. Taki lakier trudno nam nawet wyciągnąć z buteleczki, a co dopiero pomalować nim paznokcie. Co więcej, lakier, na który padają promienie światła, może ulec rozwarstwieniu. Najczęściej obserwujemy to, gdy kupujemy lakiery w przezroczystych buteleczkach. Tworzą się z niego warstwy, które oczywiście możemy wymieszać po wstrząśnięciu lakierem. Czy jednak jego jakość pozostaje niezmienna? Niestety, nie. To, że lakier na nowo stworzy spójną całość wcale nie oznacza, że wykonamy nim piękny manicure. Pamiętajmy, że krótki kontakt lakieru ze słońcem nie powinien być aż tak przykry w skutkach. Niemniej trwała ekspozycja na światło już tak.