Popularne zabiegi kosmetyczne. Jakie wybrać?

Popularne zabiegi kosmetyczne. Jakie wybrać?

Popularne zabiegi kosmetyczne. Jakie wybrać? Zabiegi kosmetyczne wykonywane w zakładach kosmetycznych, czy klinikach przewidzianych do tego celu, to nie tylko i wyłącznie zabiegi twarzy ale również dłoni, stóp oraz całego ciała. Zabiegi dłoni i stóp są szczególnie istotne dla kobiet, przecież dłonie to ich wizytówka. Stosuje się je nie tylko w celu nawilżenia skóry, ale również żeby zadbać o stan paznokci.

Zabiegi na piękne paznokcie

Jednym ze znanych zabiegów kosmetycznych, stosowanym od bardzo dawna jest kąpiel parafinowa. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu. Dzięki temu skóra dłoni staje się nawilżona, złagodzone są przesuszenia. Tego typu zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Należy umyć dłonie, zdjąć biżuterię, następnie przygotować kąpiel parafinową, zgodnie z instrukcją producenta. Zanurzamy w niej dłoń i wyjmujemy, czekamy aż wosk lekko stężeje i wkładamy ją ponownie, tak sześć, siedem razy. Na dłonie zakładamy woreczek foliowy, przykrywamy ręcznikiem. Po 20-30 minutach zdejmujemy woreczek wraz z woskiem. Bardzo popularny jest profesjonalny manicure. Istnieje wiele opcji wyboru, chociażby zwykły manicure, lakiery hybrydowe, paznokcie żelowe, akrylowe, tytanowe. Świetnie w pielęgnacji dłonie sprawdza się woda termalna, działająca odświeżająco, nawilżająco, łagodzi podrażnienia. Bardzo przyjemnym zabiegiem, który można wykonywać również w warunkach domowych jest peeling cukrowy. Ma on za zadanie delikatnie złuszczyć naskórek nadając skórze dłoni wygładzenie.

Zabiegi kosmetyczne na stopy

Stopy często traktowane są po macoszemu, szczególnie w okresie, gdy ukrywamy jest w skarpetach i butach, przypomina nam się o nich, gdy trzeba założyć odkryte buty, np. sandałki, czy klapki. Największym problemem, jaki miewamy ze stopami, to popękane pięty, co jest niczym innym, jak dowodem na to, że o nie, nie dbaliśmy. Istotne, aby pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka oraz nawilżaniu. Bardzo często stosowanym zabiegiem kosmetycznym jest pedicure. Zabieg ten polega na złuszczaniu naskórka stóp, usuwaniu skórek, a następnie wmasowywaniu kremu. Na samym końcu paznokcie stóp są malowane odżywkami i lakierem do paznokci. Zabiegi kosmetyczne ciała również są bardzo różnorodne. Takim najczęstszym to są działania antycellulitisowe. Sklepy kosmetyczne mają w swej ofercie liczne kremy, masła, czy olejki redukujące skórkę pomarańczową. Kosmetyki te można wykorzystać w zabiegach domowych. Oczywiście, profesjonalne gabinety kosmetyczne oferują terapie redukujące otyłość. Innym zabiegiem stosowanym na ciało jest depilacja laserowa, skutecznie i na długo usuwająca niechciane włoski. Depilacja może być wykonana również z wykorzystaniem wosku, plastrów oraz kremów.

Zabiegi kosmetyczne na ciało

Popularne zabiegi kosmetyczne. Jakie wybrać?Również na całe ciało można stosować zabiegi kosmetyczne mające pobudzić produkcję kolagenu oraz innych składników, co poprawia napięcie skóry i ją wygładza. Ostatnimi czasy dużą popularność zyskał masaż bańkami chińskimi, który również można wykonywać w warunkach domowych. Tego typu zabieg kosmetyczny pozwala walczyć ze skórką pomarańczową. Zanim rozpocznie się zabieg skóra powinna zostać natarta kremem antycellulitisowym lub olejkiem. Pozwoli to, na łatwiejsze i mniej bolesne operowanie bańką i przyczyni się do lepszego wchłaniania preparatu. Masaż polega na wykonywaniu pionowych ruchów z dołu na górę w kierunku od kolan do serca, w taki sposób, aby urządzenie nie odrywało się od skóry, tylko cały czas ją zasysało. Następnie powinno się wykonać masowanie skóry ruchami kolistymi lub zygzakowatymi. Efekty tego zabiegu kosmetycznego zyskuje się dzięki temu, że ciśnienie znajdujące się w bańce sprawia, iż pobudzane zostaje krążenie krwi i limfy w tkance podskórnej, a to sprawia, że skupiska tkanek tłuszczowych są wydalane z organizmu. Wystarczy tylko osiem minut masażu dziennie, aby skóra stała się jędrniejsza i uzyskała ładny koloryt. Innego rodzaju zabiegi kosmetyczne mają na celu usunięcie rozstępów.

Dbaj o swoje zdrowie i nastrój

Powyżej opisano zabiegi kosmetyczne, które można wykonać w warunkach gabinetów kosmetycznych, jak i w zaciszu domowym. Specjalistyczne punkty mają niemalże do perfekcji opracowane wyposażenie pomieszczeń, które wprowadza w dobry nastrój i sprawia, że zabiegi stają się jeszcze przyjemniejsze.  Ważna jest również oprawa i wystrój naszych pomieszczeń, gdzie w warunkach domowych przeprowadzamy zabiegi kosmetyczne. Świece, niby nic takiego, a jednak… Nadają nastrój, jeszcze lepiej, gdy są one aromaterapeutyczne. Obecnie na rynku jest naprawdę spora oferta różnorodnych, mniejszych, większych, kolorowych, białych itp. świec. Nie bez znaczenia jest również to, co dociera do naszych uszu, dlatego warto zadbać o muzykę relaksacyjną. Ogromną zaletą domowych zabiegów kosmetycznych jest fakt, że mogą być wykonane kiedy tylko mamy na to ochotę i czas, należy jednak pamiętać, że bardzo ważna jest systematyczność. Nie można zapominać o demakijażu, wklepywaniu kremów, balsamów czy maseł do ciała, raz w tygodniu powinno się wykonać maseczkę oczyszczającą, wypróbować te odżywcze i nawilżające. Podstawową zasadą w zabiegach kosmetycznych wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz domowych spa jest odpowiedni doborze kosmetyków, właściwych dla naszej skóry.

angielski