Wynajem busa ile kosztuje?

Wynajem busa ile kosztuje?

Wynajem busa ile kosztuje? Wynajem busa to jedna z wielu ofert, z której można skorzystać w wypożyczalni samochodów. Jeszcze do niedawna opcja ta wydawała się zarezerwowana wyłącznie dla nielicznych, zamożnych osób. Wraz z biegiem lat rynek wynajmu aut dostawczych i osobowych zaczął się dynamicznie rozwijać, co wpłynęło na dużą konkurencyjność. W związku z tym obecne ceny aut są dzisiaj znacznie niższe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ponadto standard życia w naszym kraju poprawia się z roku  na rok, co również ma wpływ na rozwój branży transportowej. Jak wygląda sytuacja w przypadku usługi wynajmu busów? Czy jest to opłacalne i dostępne finansowo rozwiązanie? Wszystkie odpowiedzi poznasz w tym artykule.

Jakie są koszty wynajmu busa?

Wynajem busa ile kosztuje?Ceny wynajmu busów są różne. Na ostateczny koszt usługi wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim wielkość i marka pojazdu. Najprościej mówiąc, im większy bus, tym wyższa cena wypożyczenia. W związku z tym wynajem busów 9 osobowych jest droższy niż aut osobowych. Jaka jest szacunkowa kwota wynajmu? Oprócz rodzaju pojazdu, należy także wziąć pod uwagę czas wynajmu. Wraz z wydłużeniem czasu jego trwania, można liczyć na promocje i niższe ceny. Najdroższy jest zatem wynajem krótkoterminowy. W przypadku modelu, jakim jest Opel Vivaro ceny mogą się kształtować w sposób następujący: wynajem na 1-2 dni kosztuje około 360 zł, natomiast powyżej 14 dni – około 200 zł. Jeśli chodzi o Forda Tourneo, ceny są nieco wyższe. Wynajem na 1-2 dni kosztuje około 380 zł, natomiast powyżej 14 dni około 220 zł. Kwoty dotyczą wynajmu dobowego. To pokazuje, że wraz z większą liczbą dni wynajmu, obniża się cena usługi. Na wartość wypożyczenia wpływa także zakres usługi. Czasami wypożyczalnia samochodów może oferować wynajem busa wraz z kierowcą. Wtedy oprócz wypożyczenia pojazdu, należy doliczyć koszt obsługi przez kierowcę. Wreszcie na wysokość opłat wpływa także wielkość miasta, w którym znajduje się wypożyczalnia, a także częstotliwość korzystania z jej usług. Czasami firmy oferują karty stałego klienta lub inne, atrakcyjne promocje.

Co decyduje o cenie wynajmu pojazdu gabarytowego?

Ceny wynajmu pojazdu mogą być naprawdę różne. Czasami firmy podają cenę usługi w folderach reklamowych czy na stronie internetowej, ale oprócz wskazanej wartości, doliczane są dodatkowe opłaty. W końcowej cenie muszą się zaleźć koszty, które nie zostają podane w stawce pierwotnej. Taką opłatą jest między innymi szczegółowy pakiet ubezpieczeń. Czasami wypożyczalnie doliczają dodatkowe opłaty za wynajem busa za granicę. Opłata jest jednak jednorazowa i nie wyższa niż 50-150 zł. Warto też zdawać sobie sprawę, że większy zakres usług, wiąże się z podwyższeniem kosztów. W związku z tym wszelkiego rodzaju akcesoria są dodatkowo płatne. Najczęściej wliczane są do tej grupy foteliki dziecięce czy łańcuchy zimowe na koła. Przed podpisaniem umowy, warto sprawdzić, czy wypożyczalnia nie wyznaczyła limitu kilometrów.

Jak zmniejszyć koszty wynajmu busa?

wynajem busów szczecin cennikNajlepszym sposobem na ograniczenie wydatków na wynajem busa, jest zrezygnowanie z nadprogramowych usług. Istnieje wiele usług, które nie są niezbędne w podróży. Po pierwsze są to łańcuchy na koła. Taka usługa, proponowana przez wypożyczalnię, może kosztować nawet do 300 zł za cały okres jej użytkowania. Po drugie jest to GPS, za który można zapłacić od 30 do 50 zł dziennie. Tymczasem każdy z nas posiada przecież opcję nawigacji w telefonie, przez co użytkowanie jej w samochodzie traci sens. Dodatkową płatną opcją jest również wynajem kierowcy. Aby zaoszczędzić na tym wydatku, można popytać wśród znajomych, czy ktoś z nich nie chciałby zostać kierowcą w busie na czas planowanej podróży. Aby dokładnie przekonać się, jakie usługi dodatkowe wchodzą w koszt wynajmu, należy dokładnie zapoznać się z umową. Dokładne przeczytanie umowy i zapoznanie się z wysokością kosztów, jest zatem kluczem do sukcesu. Warto też zapytać osobę pracującą w wypożyczalni o ewentualne wątpliwości. Profesjonalny doradca z pewnością rozwieje wszystkie dylematy i udzieli rzetelnych odpowiedzi, które wyjaśnią sprawę.

Czy wynajem busa na wakacje się opłaca?

Zastanawiając się, czy wynająć bus na wakacje lub dłuższy wyjazd, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę liczebność grupy. W przypadku większej rodziny lub paczki znajomych, to z pewnością dobry pomysł. Ponadto rozwiązanie z wynajęciem busa zwiększa także komfort podróży. Nawet większy samochód osobowy może okazać się niewygodny, jeśli planujemy kilkunastogodzinną podróż kilkuosobową rodziną. To również duża swoboda, szczególnie dla osób, które nie planują, tylko podróżują spontanicznie.

Podsumowując, wynajem busa na wakacje wydaje się dobrym rozwiązaniem w przypadku przy średnich i większych rodzinach. Ponadto dla różnych grup, które posiadają wiele bagażu i akcesoriów. Stanowi również świetną alternatywę w przypadku grup podróżujących na kilka samochodów. Wtedy można podzielić koszty na wynajem busa i zaoszczędzić sporo pieniędzy. W związku z tym wynajem jest opłacalną i komfortową opcją podróżowania.