Imprezy firmowe - sposób na integrację pracowników

Imprezy firmowe – sposób na integrację pracowników

Imprezy firmowe – sposób na integrację pracowników. Ludzie są jednym z najważniejszych zasobów w każdej firmie – zgrany i zaangażowany zespół jest podstawą, aby dobrze sprzedać dany produkt. Od kilku lat można zaobserwować trend, iż dla coraz większej liczby pracowników oprócz wysokich zarobków liczy się również dobra atmosfera w pracy.

Jedną z bardziej skutecznych metod integracji pracowników, a przy tym wprowadzenia odpowiedniej atmosfery jest organizacja imprez firmowych. W Polsce największą popularnością cieszą się tzw. “wigilijki firmowe” oraz tzw. “dni rodziny” czyli imprezy firmowe dla pracowników i ich rodzin.

Zasoby ludzkie najważniejszy element w firmie?

W  ostatnim czasie wiele branż zaczęło mieć bardzo duże deficyty pracowników. Wiele firm zaczęło wtedy ratować swoje zasoby ludzkie pracownikami z zagranicy. Działy HR w przedsiębiorstwach oraz agencje zatrudnienia tymczasowego mają coraz większy problem, aby zatrudnić nowe osoby w swoich firmach. Trudności w zatrudnianiu nowych pracowników powodują, iż pracodawcy sięgają po nowe metody rekrutacji np.: premie za polecenie nowego pracownika.

Polecenie nowej osoby do pracy w danej firmie daje wymierne korzyści finansowe nie tylko tej osobie, która poleciła nowemu pracownikowi pracę w danej firmie, lecz również osobie nowo zatrudnionej. Jednak, aby pracownik mógł polecić swój zakład pracy to musi być przekonany o tym, iż firma w której pracuje jest warta polecenia innym osobom.

W pracy przeciętny człowiek spędza 1/3 doby, dlatego tak ważna jest odpowiednia atmosfera w przedsiębiorstwie. Odpowiednia atmosfera w przedsiębiorstwie wpływała pozytywnie nie tylko na wydajność pracy osób pracujących w danej firmie, lecz również na małą rotację pracowników w danym przedsiębiorstwie. Na atmosferę w miejscu pracy pozytywnie wpływają wszelkiego typu poza firmowe aktywności, które odbywają się w gronie współpracowników np.: różnego typu imprezy firmowe.

Spotkania integracyjne – jak i gdzie?

Spotkania integracyjne mogą mieć bardzo różny charakter – od luźnego wyjścia na piwo w gronie najbliższych współpracowników, skończywszy na imprezie firmowej dla wszystkich osób pracujących w danym przedsiębiorstwie.  Dlatego też imprezy integracyjne niezależnie czy organizowane są dla kilkunastu czy kilkuset osób muszą być na tyle efektywne, aby został zrealizowany cel czyli zgranie całego zespołu pracowników.

Podczas organizacji imprez firmowych, pracodawca powinien wiedzieć na jakich elementach imprezy powinien skupić swoją uwagę tak, aby poprawić komfort pracy swoich pracowników. Jeśli pracownicy się dobrze nie znają bądź mają problem z komunikacją między sobą to należy wprowadzić działania team buildingowe, które poprawiają jakość komunikacji w całym zespole.

Przed zorganizowaniem imprezy firmowej należy określić jej cel, a następnie należy ułożyć plan zawierający jak najwięcej szczegółów  m.in. charakter imprezy firmowej, termin, ilość osób biorących udział, planowane atrakcje, fotobudkę oraz oprawę muzyczną.

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe Kraków?

Imprezy firmowe - sposób na integrację pracowników
Imprezy firmowe – sposób na integrację pracowników

Dla wielu pracodawców zorganizowanie imprezy firmowej jest dość dużym kosztem firmowym obciążającym budżet danego przedsiębiorstwa. Jednak dobrze zorganizowane spotkanie integracyjne dla pracowników opłaca się pracodawcy. Właśnie dzięki imprezom firmowym można poprawić relacje w firmie, motywując przy tym pracowników do bardziej efektywnej pracy.

Impreza firmowa jest często jedyną okazją do spotkania się wszystkich pracowników w jednym czasie- co daje możliwość zacieśnienia relacji pomiędzy pracownikami. Dzięki temu nie tylko poprawia się atmosfera w miejscu pracy, lecz również współpraca pomiędzy pracownikami. To wszystko ma duży wpływ na sukces przedsiębiorstwa.

Firmy, które regularnie organizują spotkania integracyjne często zyskują w oczach swoich pracowników ponieważ pracownicy bardzo chętnie biorą udział w różnego typu spotkaniach firmowych. Pracownik, które docenia swoją firmę to wkłada więcej wysiłku w pracę na rzecz przedsiębiorstwa w którym pracuje.

Jak zorganizować udaną imprezę firmowa?

Skorzystanie przez pracodawcę ze wszystkich zalet wynikających z zorganizowania spotkania firmowego dla swoich pracowników jest możliwe tylko w momencie, gdy impreza firmowa jest zorganizowana stricte pod daną grupę pracowników. Najlepszym rozwiązaniem są imprezy firmowe w formie wyjazdu integracyjnego np.: w góry na cały dzień. Impreza firmowa wyjazdowa jest bardzo dobrym urozmaiceniem dla klasycznych form imprez integracyjnych.

Dobrym rozwiązaniem przy organizacji imprezy firmowej jest skorzystanie z usług agencji eventowej, która kompleksowo z dbałością o każdy szczegół przygotowuje imprezę integracyjną. Naturalnie skorzystanie z firmy eventowej może wiązać się z zwiększonymi kosztami imprezy.

Właściciele firm coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, iż imprezy firmowe poprawiają funkcjonowanie ich przedsiębiorstw. Jeśli właściciel firmy nie ma czasu na organizację imprezy firmowej to powinien to zlecić agencji eventowej. Skorzystanie z usług takiej agencji będzie gwarancją dobrej zabawy dla pracowników danego przedsiębiorstwa.

angielski