Walka z wrogiem wszystkich kobiet - cellulitem

Walka z wrogiem wszystkich kobiet – cellulitem

Walka z wrogiem wszystkich kobiet – cellulitem. Cellulit jest ogromnym problemem większości kobiet. Pojawia się on bez względu na to, czy kobieta ma 20, 40, czy 60 lat, czy nosi rozmiar ubrań S czy XXL. Nie od wieku i wagi zależy ilość cellulitu na ciele, ale wpływ ma na to wiele innych czynników. Jakich? Między innymi działanie estrogenów, siedzący tryb życia i niewłaściwa dieta. W zależności od tego, w jakim stopniu stawiamy na zdrowy tryb życia, cellulit może atakować nas bardziej lub mniej.

Jedno jest pewne – nie ma chyba kobiety, która nie miałaby go w ogóle. Na szczęście istnieją metody, dzięki którym można się go pozbyć. Oczywiście usuwanie cellulitu wiąże się ze zmianą trybu życia i postawieniem na zdrową, zbilansowaną dietę, jednak przy połączeniu z odpowiednimi zabiegami, można się go pozbyć niemal doszczętnie.

Jakie zabiegi na cellulit są najlepsze?

Walka z wrogiem wszystkich kobiet - cellulitem
Walka z wrogiem wszystkich kobiet – cellulitem

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ludzie stawiają na nią, bo dążą do uzyskania kanonu piękna, jaki serwują nam portale społecznościowe. Chcemy być perfekcyjnie piękne, idealne, jedyne w swoim rodzaju. Jeśli w grę wchodzi usuwanie cellulitu, z pewnością jest to jedna z najczęściej pojawiających się przypadłości, z jakimi zgłaszają się kobiety do lekarza medycyny estetycznej. Oczywiście możliwości wyboru konkretnych zabiegów jest bardzo dużo i wszystko tak naprawdę zależy od stopnia zaawansowania naszego cellulitu, jak również i ceny, jaką możemy na takie zabiegi wydać. Jedno jest pewne – jeśli chcemy zwalczyć go możliwie jak najbardziej, koniecznie należy wybrać wszystko to, co dla nas właśnie będzie najlepsze. Jeśli wybieramy konkretną klinikę medycyny estetycznej, zazwyczaj w pierwszej kolejności lekarz dokonuje dokładnego wywiadu pacjenta. Chcę wiedzieć, jak wygląda dieta, jak duża jest aktywność fizyczna, jaki dana osoba prowadzi tryb życia.

Zobacz koniecznie:

Następnie dokonuje podglądu miejsc, które są problematyczne i dopiero na tej podstawie proponuje wykonanie konkretnego zabiegu.

Wśród najbardziej popularnych, wyróżnić możemy między innymi:

   • endermologia LPG – jest to trochę bardziej zaawansowana forma lipomasażu. Za pomocą specjalnej głowicy, zasysa się fałd skóry, który wewnątrz jest odpowiednio ugniatany. W ten sposób następuje rozbicie lipidów i drenaż limfatyczny. Grudki komórek tłuszczowych są efektywnie rozbite i usunięte z organizmu. Taki zabieg pozwala uzyskać mniejszy obwód w danej partii ciała, jak również i doszczętnie pozbyć się nielubianego przez wszystkich cellulitu
   • maximus – jest to zabieg wykonywany specjalnym urządzeniem, który działa aż na czterech poziomach: naskórka, skóry właściwej, tkanki tłuszczowej, jak również i mięśni. W tym zabiegu wykorzystuje się fale radiowe, które to podgrzewają tkanki aż do 60 stopni Celsjusza. Upłynniona tkanka tłuszczowa zostaje z organizmu usunięta.
   • Dermapen lub Mezopen jest to zabieg, w którym wykorzystuje się specjalne preparaty, jakie podawane są za pomocą specjalnego urządzenia. To właśnie one mechanicznie stymulują skórę i pozwalają nam uzyskać całkiem zadowalające efekty.
   • mezoterapia igłowa – jest to niechirurgiczny zabieg, który polega na podaniu do skóry właściwej odpowiednich preparatów rewitalizujących, witaminowych, jak również i stosownych leków, które mają za zadanie zregenerować skórę, odmłodzić ją i usunąć cellulit, który dla większości kobiet jest największym kompleksem. Dokonując odpowiednich mikronakłuć, można poradzić sobie tak naprawdę z każdym obszarem ciała, dokonując na nim zmian, które w bardzo szybkim czasie będą widoczne gołym okiem.
   • jonoforeza – jest to zabieg, który polega na prowadzeniu w dane miejsce specjalnych preparatów, które mają na celu poprawienie wyglądu i kondycji skóry. Samo wchłanianie preparatu jest tutaj niezwykle szybkie, gdyż odbywa się ono za pomocą przepływu prądu stałego  Trwa bardzo krótko, a w niezwykle szybkim czasie pozwala uzyskać naprawdę bardzo zadowalające efekty, jeśli w grę wchodzi usuwanie cellulitu.
   • velashape – jest to urządzenie, a jednocześnie i zabieg, który służy do niechirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej oraz usuwania cellulitu. Wykorzystuje działanie światła i prądu o wysokiej częstotliwości, pozwalając uzyskać naprawdę bardzo dobre efekty końcowe.

To, na jaki zabieg jeśli chodzi o usuwanie cellulitu chcemy się zdecydować, w głównej mierze zależy od tego, jak duży mamy problem. U jednych wystarczy zwykły masaż za pomocą odpowiedniej głowicy, u innych konieczne będą bardziej inwazyjne, ale mocniejsze zabiegi. Nie warto samodzielnie podejmować decyzji, co wybrać, ale zdecydować się na takie rozwiązanie, które zaleci nam lekarz medycyny estetycznej i który da nam gwarancję, że dane rozwiązanie jest po prostu najlepsze i uda nam się uzyskać taki efekt, na jakim tylko nam zależy. Jesteśmy przekonani, że po wyborze profesjonalnej kliniki, która stanowi element nadrzędny, każda z kobiet uzyska na tyle fachową pomoc, doradztwo i rozwiązanie, by po niezwykle szybkim czasie, móc cieszyć się naprawdę pięknym wyglądem, którego nie będzie trzeba ukrywać pod długimi sukienkami i spodniami, ale z przyjemnością będzie chciało się je eksponować w wielu letnich stylizacjach.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl

angielski