Dlaczego warto postawić na płytki do salonu?

Dlaczego warto postawić na płytki do salonu?

Dlaczego warto postawić na płytki do salonu? Płytki ceramiczne już bardzo dawno temu przestały być kojarzone wyłącznie z łazienką i kuchnią. Współczesne trendy aranżacyjne zakładają ich wykorzystanie również w miejscach niegdyś wręcz niedopuszczających ich stosowania, w tym również w salonie.

Jak się okazuje, nie jest to fanaberia projektantów, a coś, co rzeczywiście sprawdza się w akcji. W tym krótkim artykule skupimy się na podstawowych korzyściach płynących z postawienia na te właśnie płytki we własnym salonie (lub chociażby w jego części, zależnie od głównego zamysłu).

Korzyści płynące z zastosowania płytek w salonie

Choć jeszcze kilkanaście lat temu płytki ceramiczne w salonie były czymś niespotykanym i nie do końca tolerowanym, dziś dostrzega się coraz więcej korzyści towarzyszących wprowadzeniu je do tego właśnie – nota bene, bardzo eksploatowanego – pomieszczenia. Te najważniejsze wypisujemy poniżej.

  1. Płytki ceramiczne występują w mnóstwie kolorów i wzorów – ich wybór jest znacznie bardziej zróżnicowany, aniżeli w przypadku popularnych i konkurencyjnych paneli (co więcej, istnieją płytki imitujących je).
  2. Płytki bardzo łatwo jest utrzymywać w czystości – niestraszny jest im kontakt z substancjami płynnymi, ale też z wszystkim, co może na nie trafić w salonie. Wystarczy przejechać po nich mopem i wysuszyć, by cieszyć się ich pierwotnym wyglądem. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na klasę ścieralności – podczas gdy w pomieszczeniu mało eksploatowanym miejscu można postawić na płytki o niższym poziomie ścieralności, do miejsc bardziej użytkowanych warto postawić na ten znacznie wyższy od standardowego.
  3. Z płytek można stworzyć jednolitą podłogę – już dawno odeszło się od stosowania bardzo uwydatnionych fug. Częściej stawia się na bezpośrednie łączenie kolejnych płytek.
  4. Płytki sprawdzają się doskonale w salonach z aneksem kuchennym, sprawiając, że salon będzie z nim doskonale połączony. Wywołuje to świetny efekt optyczny.
  5. Płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla mieszkań i domów wyposażonych w ogrzewaniem podłogowym. Dobrze przewodzą ciepło, a same w sobie – w swojej pierwotnej formie – są zimne. To połączenie czyni więc z nich idealne nawet do chodzenia po nich w samych skarpetkach.
  6. Stanowią świetną opcję do salonów połączonych z tarasem, balkonem czy ogrodem – przychodząc z nich najczęściej “wnosimy” do domu brud. Znacznie łatwiej jest go usunąć z płytek, niż z czegokolwiek innego.
  7. Sprawdzą się u osób, które uwielbiają połyskujące powierzchnie – są podatne na polerowanie, w związku z czym mogą wyglądać zjawiskowo w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.
  8. Mogą posiadać właściwości antypoślizgowe, które z pewnością przyczynią się do poziomu bezpieczeństwa w salonie – zwłaszcza, że jest on jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas w ciągu dnia miejsc.

Czy płytki ceramiczne muszą trafiać na podłogę?

Płytki ceramiczne najczęściej kojarzy się z pokrywaniem podłogi w kuchni, przedpokoju czy łazience. W salonie, o którym mówimy w tym artykule, również kładzie się je na powierzchnię, jako substytut wykorzystywanych do tej pory zdecydowanie najczęściej paneli. Współczesny świat aranżacyjny zakłada jednak również ich wykorzystywanie… na ścianie. Stawia się wtedy zwykle na płytki wielkoformatowe, które są nie tylko modne, ale i praktyczne – ich położenie zajmuje dosłownie parę godzin, a efekt potrafi być powalający.

Salon nie jest zwykle miejscem, w którym całą ścianę pokrywa się właśnie płytkami – dlatego też zdecydowanie częściej korzysta się z nich jako z dodatku, na przykład na ściankę telewizorową, resztę pomieszczenia malując standardową, ale zawsze odpowiednio dopasowaną farbą.

Tylko do salonu? Gdzie jeszcze sprawdzą się płytki ceramiczne

Dlaczego warto postawić na płytki do salonu?Choć w naszym artykule wspomnieliśmy wyłącznie o salonie i o korzyściach z zaimplementowania płytek ceramicznych https://ceramixplytki.pl/11-dekoracje właśnie w nim, tak naprawdę sprawdzą się one również w innych pomieszczeniach. Najbardziej praktyczne okażą się na pewno w holu głównym – ich zalety doceniamy zwłaszcza zimą, kiedy ma się tendencję do przynoszenia błota i innego rodzaju brudu z zewnątrz. Pozwolą na szybkie i łatwe pozbycie się go z ich powierzchni.

Powszechne jest również umiejscowienie tego typu płytek w kuchni. Obecnie trafiają w niej nie tylko na podłogę – popularne stało się utworzenie “pasa płytek” oddzielającego blat od górnych szafek. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i sprawdzające się w akcji, bo pozwala na bardzo łatwe dbanie o czystość w kuchni – najbardziej narażonej właśnie na zabrudzenia.

Płytki ceramiczne nie znajdują za to swojego zastosowania w sypialni, w której ceni się przytulność, ale i przyczepność. Rzadko kiedy wykańcza się nimi również pokoje dziecięce.

Podsumowanie

Płytki ceramiczne już dawno przestały być domeną łazienek i przedpokojów. Współcześnie doskonale sprawdzają się również w aranżacji salonów. Cenione za bogactwo różnych wzorów i kolorów, są jednocześnie bardzo funkcjonalne – zwłaszcza w pomieszczeniu, które w każdym domu i mieszkaniu jest tak często eksploatowane. Nie wahajmy się postawić właśnie na nie, ale też kombinować z łączeniem ich z wciąż popularnymi panelami.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

angielski francuski niemiecki hiszpański