Gdzie warto zorganizować zabawę weselną?

Gdzie warto zorganizować zabawę weselną?

Gdzie warto zorganizować zabawę weselną? Decyzja o pozostaniu do końca życia razem we dwoje, to nie tylko bardzo intymne doświadczenie pomiędzy partnerami, ale także okazja do podzielenia się tą radością z szerszym gronem rodzinnym i przyjaciółmi. Z tego tytułu nowożeńcy tuż po ceremonii organizują zazwyczaj zabawę, która może trwać nawet kilka dni. Od tego, jakie miejsce zostanie przez nich wybrane, zależy czy obowiązującym strojem będą sukienki na wesele, albo też inne, czasem bardzo nietypowe ubrania. Gdzie najczęściej organizowane są wesela, co jest modne, skąd czerpać inspiracje?

Sale weselne

Do najczęstszych miejsc, w których odbywają się huczne zabawy, należą specjalnie do tego przeznaczone sale weselne. Są to lokale, w których każdy weekend w terminarzu na rok do przodu jest zazwyczaj zajęty. W tygodniu obiekty te świecą pustkami lub są przygotowywane do następnej uroczystości, z pomocą państwa młodych i świadków. W miejscach tych najczęściej oglądamy klasyczne zestawienia imprezowe: panowie w garniturach, a panie w sukienkach na wesele.

Piętro wyżej w hierarchii typowych rozwiązań, które są często wybierane przez nowożeńców, pozostają hotele z odpowiednim zapleczem w postaci sali balowej. Naturalną rzeczą jest obecność dobrze zaopatrzonej restauracji, a baza noclegowa nad głowami bawiących się ludzi to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi i krewnych przybywających z odległych zakątków kraju i świata. Dla właścicieli obiektu łączenie biznesu weselnego z turystycznym jest szczególnie intratne, ponieważ organizacja imprez wiąże się ze stałym dopływem gotówki, bez względu na sezon.

Zamki i pałace

Zamki i pałace, będące obiektem westchnień wielu młodych par, to najczęściej również hotele, ale o podwyższonym standardzie. W takich miejscach sukienki na wesele mogą zmienić formę z lekkich i dopasowanych, na cięższe i balowe. Rewelacyjne warunki i piękne wspomnienia okupione są tam wysokim rachunkiem dla hotelarzy, dlatego nie każda para może sobie pozwolić na własny bal na zamku. Czy warto oddać oszczędności życia na taki kaprys? Raczej nie, ponieważ wśród hoteli ciekawych miejsc z cenami w okolicach 180 złotych od osoby jest bardzo dużo, a taki budżet już pozwala na zorganizowanie czegoś ciekawego dla dużej liczby osób.

Stodoły

Do najnowszego krzyku mody należą wesela w stodołach. Ta migracja na wieś jest formą tęsknoty za dawnym spokojem życia i bliskością natury. Niestety nie każdy może w trybie codziennym przenieść się na farmę, ale ten jeden dzień w może przeżyć właśnie w takim otoczeniu. Wraz z lokalem, zmienia się także całkowicie oprawa, zarówno w postaci muzycznej, jak i elementów infrastruktury. Eleganckie stoły zastępowane są drewnianymi, kafelki na wysoki połysk klepiskiem i sianem, a klasyczne disco polo lokalnym zespołem ludowym. Regionalne mogą być także sukienki na wesele i inne elementy ubioru, które towarzyszą nie tylko najważniejszej parze wieczoru, ale także gościom. Bardzo dobrym wyborem jest wykorzystanie motywów słowiańskich, szturmem przedzierających się do popkultury. Dzięki niezwykłej popularności tego typu wzorów nietrudno o znalezienie właściwego zestawu ubrań w sklepach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

Zabawa w plenerze

Zabawa pod gołym niebem także może być ekscytująca. Jedynym problemem naszej szerokości geograficznej jest zmienna pogoda i to, że nie da się jej przewidzieć odpowiednio wcześniej. Planowanie wesela pod chmurką może być zatem bardzo ryzykowne i dobrze jest się w tej sytuacji zabezpieczyć. Świetną opcją jest wykorzystanie zadbanego ogrodu należącego do restauracji, która w razie niepogody może przyjąć bawiące się rodziny pod swój dach. Do najbardziej malowniczych miejsc należą te, które oprócz terenu zielonego mają dostęp do jeziora lub stawu. Takie połączenie gwarantuje niezapomniane przeżycia dla wszystkich weselników.

Obiad weselny

Gdzie warto zorganizować zabawę weselną?Kameralne przyjęcie w postaci obiadu weselnego to także coraz częstszy przypadek. Impreza taka nie jest powiązana z zabawą taneczną, zatem państwo młodzi zyskują szerszy wybór lokali. Również tych, które w typowym, sobotnim czasie mają najczęściej problem z wolnymi terminami. Nie każdy jest też zwolennikiem tradycyjnego wyglądu imprezy. Odważne, imprezowe sukienki na wesele w takim przypadku mogą zostać w szafie, a obowiązujący strój to raczej stonowana elegancja. Na uroczystości zaprasza się najczęściej niewielkie grono osób, składające się z najbliższej rodziny każdego z partnerów. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale i mniej kosztowne.

Wesele można spędzić na wiele sposobów, jednak nie bez znaczenia jest miejsce oraz otoczenie, w którym je zorganizowano. Dlatego przed podjęciem decyzji odnośnie do wyboru właściwego miejsca, należy dogłębnie przemyśleć nie tylko preferencje i marzenia obu stron, ale także górną granicę budżetu. Na jej podstawie można wytypować kilka lokali znalezionych w internecie, które potem dokładnie należy sprawdzić w rzeczywistości. Zanim goście przywdzieją odświętne garnitury i wymyślne sukienki na wesele, wszystkie formalności oraz sprawy organizacyjne trzeba dopiąć na ostatni guzik, przy okazji spełniając kilka swoich najskrytszych marzeń na ten jeden z najważniejszych dni w życiu.

angielski