Najwygodniejsze formy przejazdu z Niemiec do Polski od domu do domu

Najwygodniejsze formy przejazdu z Niemiec do Polski od domu do domu

Najwygodniejsze formy przejazdu z Niemiec do Polski od domu do domu. Niemcy ciągle są krajem, do którego często rodzi się potrzeba wyjazdu. Znacznie wyższe zarobki (nawet kilkukrotnie) okazują się niezwykle kuszące dla osób z naszego kraju. Łatwo możemy wyobrazić sobie sytuację, w której młody człowiek, który jest w trakcie budowania własnego domu, potrzebuje pieniędzy i rodzi się potrzeba takiego wyjazdu.

Autobusy z Polski do Niemiec krążą nieustannie, przewożąc kolejnych ludzi. Istnieją jednak również inne formy, które pozwolą na znalezienie się w tym kraju. W ramach tego artykułu zastanowimy się, które z form są najbardziej komfortowe. Ważne, że bus Berlin-Szczecin nie będzie dla nas pełną informacją, ponieważ będziemy rozpatrywać sytuacje dojazdu pod drzwi. Które formy transportu okażą się najskuteczniejsze w przypadku dojazdu pod konkretny adres? Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań? Dlaczego przewozy osób z Niemiec do Polski z domu do domu (i z naszego kraju do zachodniego sąsiada również) są tak popularne?

Samolot + taksówka, czyli drogo, ale wygodnie

Jednym z klasycznych rozwiązań jest skorzystanie z lotów pomiędzy Polską a Niemcami, a następnie wykorzystanie ofert taksówkarzy. Największą zaletę tego rozwiązania jest szybkość realizacji całego procesu. Samolot pozwoli oszczędzić nawet kilka godzin, a jednocześnie droga odbywa się w komfortowych warunkach. Dodatkowo taksówka również jest wygodna i ostatecznie trafiamy prosto pod drzwi naszego domu. Pojawia się jednak kilka bardzo istotnych wad. Po pierwsze mówimy tu o aspektach ekonomicznych. Bilety lotnicze zazwyczaj są kilkukrotnie droższe od innych form transportu, a skorzystanie z taksówki również jest niezwykle drogie. Po drugie możemy znaleźć tanie bilety, ale to z kolei wiąże się z długim czasem potrzebnym na wyszukiwanie ofert. Po trzecie nie w każdym mieście znajduje się lotnisko, a więc niektórzy musieliby dodać trzeci krok, czyli jeszcze transport w to miejsce, a to zwiększenie kosztów, ale także obniżenie komfortu.

Autobus od drzwi do drzwi, czyli komfortowa i tania forma przejazdu

Najwygodniejsze formy przejazdu z Niemiec do Polski od domu do domu
Najwygodniejsze formy przejazdu z Niemiec do Polski od domu do domu

Bardzo ciekawą formą są autobusy PKS, które przewożą osoby nas od naszego domu w Polsce aż pod wskazany adres w Niemczech. Jest to rozwiązanie, które w ostatnim czasie nieustannie zyskuje na popularności. Busy do Niemiec są w tej sytuacji komfortowe, a jednocześnie cena nadal jest znacząco niższa niż w przypadku samolotów. Wielką zaletą jest brak potrzeby przesiadki. Po prostu wsiadamy do pojazdu, a później nie musimy się już o nic martwić i wysiądziemy w miejscu docelowym. Przede wszystkim ściąga to z nas presję i pozwala w pełni zająć się naszymi sprawami. W trakcie jazdy możemy więc spokojnie czytać książkę lub pracować na laptopie i nie musimy zaprzątać sobie myśli potrzebą przesiadki. Przykładowo busy ze Szczecina do Niemiec odjeżdżają bardzo często, aby dopasować się do naszych wymagań. Rywalizacja na tym polu pomiędzy przewoźnikami prowadzi do osiągnięcia korzyści dla klientów.

Skorzystanie z własnego samochodu, czyli brak potrzeby dopasowania się do oferty innych

Wśród najbardziej komfortowych rozwiązań należy również wymienić możliwość skorzystania z własnego samochodu. O ile busy do Niemiec z zachodniopomorskiego odjeżdżają często, sytuacja może wyglądać znacznie gorzej w przypadku bardziej odległych krańców Polski. Wtedy rodzi się potrzeba szukania alternatywnych rozwiązań. Własny samochód jest w tym kontekście synonimem elastyczności podróży. Możemy zorganizować przerwę w dowolnym momencie i nikt nie będzie tego na nas wymuszał. Ponadto już na miejscu docelowym będzie mieć pojazd do dyspozycji. W trakcie podróży możemy zatrzymać się na wybranej stacji lub włączyć głośno muzykę. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jakie są jednak wady takiego rozwiązania? Po pierwsze siedząc w autobusie lub pociągu, możemy zajmować się innymi sprawami. Może to być dodatkowy czas na relaks lub na pracę. Jadąc własnym samochodem, musimy już skupić się na drodze. Po drugie istnieje możliwość pojawienia się awarii. Ta na autostradzie może być bardzo brzemienna w skutkach. Po trzecie nie jest to tania forma transportu, ponieważ cały koszt paliwa jest rozłożony na zaledwie kilka osób. W rankingu najwygodniejszych form transportu zawsze należy uwzględniać to rozwiązanie, ale nie jest ono pozbawione istotnych wad.

Przejazd samochodem z inną osobą

Niektóre z poprzednich wad możemy zredukować poprzez transport samochodem, ale z inną osobą. Nie musimy wtedy zajmować się prowadzeniem pojazdu, a odpowiedzialność za zorganizowanie większej ilości osób w samochodzie spoczywa głównie na innej osobie. Koszty będą niższe w przypadku wypełnienia całego auta. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad. Przede wszystkim tracimy na tej elastyczności, która przecież była największą zaletą tego rozwiązania. Na miejscu nie będziemy mieć do dyspozycji pojazdu, co również bywa w niektórych sytuacjach priorytetowe. Nadal jest to jednak jedna z najbardziej komfortowych form podróży z Polski do Niemiec (i w drugą stronę również).

Pociąg + taksówka, czyli dość tanio i dość wygodnie

Ciekawym połączeniem dotarcia pod podany adres może być połączenie transportu pociągiem i taksówką. Pierwszy pozwoli na przebycie znacznych odległości. Taksówka z kolei pozwoli trafić pod konkretny adres. Zaletą tego rozwiązania może być niezła cena, ale jednak taksówka będzie zwiększać koszty. Autobus miejski nie jest jednak dotarciem pod podany adres, więc w ramach tego artykułu nie powinien być rozpatrywany. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, wydaje się, że jest to rozwiązanie gorsze od poprzednich.