Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę

Co robią plakaty na ścianę? Ostatnio dekorowanie ścian plakatami w sypialni lub salonie uważane jest za rozpieszczanie nastolatków. Dziś projekt przestrzeni za pomocą tego elementu dekoracyjnego pozwala stworzyć przytulną i wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Plakaty na ścianę służą do podkreślenia wnętrza mieszkania lub domu, a także stworzenia przyjemnej atmosfery. Każde pomieszczenie potrzebuje odpowiednich elementów dekoracyjnych.

Co robi plakat na ścianie?

Plakaty są artystycznie zaprojektowanymi drukowanymi obrazami pierwotnie przeznaczonymi do celów reklamowych, promocyjnych lub edukacyjnych. Można też przywołać plakaty z przedstawień i koncertów na ulicach miasta, układ okresowy pierwiastków w klasach szkolnych. Wszystko to można śmiało przypisać plakatowi.

Plakaty ścienne to najłatwiejsza i najskuteczniejsza opcja dekoracji ścian każdego pomieszczenia. Dzięki ogromnemu wyborowi motywów z łatwością zmienisz najzwyklejsze wnętrze, aby nadać mu osobowość. Myślę, że wszyscy się zgodzą, że plakaty artystyczne mogą odmienić każdą przestrzeń. Dzięki niej możesz wystylizować wnętrze lub odświeżyć nudny projekt.

Naklejki ścienne do wnętrz są nie tylko dekoracyjne, ale również funkcjonalne:

  • Rząd ułożonych pionowo małych plakatów nakłada się na siebie, dzięki czemu sufit jest wizualnie wyższy.
  • Szerokie plakaty optycznie powiększają wąskie ściany.
  • Kolorowe plakaty pomogą skoordynować ogólną kolorystykę wnętrza.

Plakat motywacyjny możesz powiesić w swoim biurze. Jasne abstrakcje będą pasować do nowoczesnego salonu, a mnóstwo zagraconych plakatów świetnie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, w których nie ma zbyt wielu mebli, a właściciele chcą się odświeżyć. Plakat w formie reprodukcji sztuki współczesnej dobrze prezentuje się na białej ścianie. Jeśli ściany pokryte są tapetą w stylu vintage, zrobi to reprodukcja klasycznego artysty.

Jakie plakaty wiszą na ścianie?

Plakaty na ścianę
Plakaty na ścianę

Fajnie, gdy elementy wystroju łączą się we wnętrzu z historią. Na przykład możesz spróbować połączyć przedmioty z przeszłości z nowoczesnym kontekstem, rozwieszając po pokoju stare plakaty i babcine piersi. Jeśli ktoś potrzebuje drogich nowoczesnych obrazów, ale nie ma pieniędzy, może kupić oficjalne reprodukcje grafik. Takie plakaty na ścianie będą przypominać pracę ulubionego artysty.

Jeśli zależy Ci na tym, jak łatwo wybrać wystrój, plakat, który zabierasz ze sobą w podróż, jest łatwym i skutecznym rozwiązaniem. Nawet oryginalny papier do pakowania w ramkę, wydrukowane zdjęcie czy kartka wyrwana z czasopisma może zostać zamieniona w plakat. Najważniejszy jest tutaj nietypowy kąt. Ten wystrój można łatwo zmienić, gdy się nudzisz. Często stosujemy tę technikę podczas fotografii wnętrz, gdzie plakat ląduje na ścianie.

Jak dobrać plakaty ścienne do swojego wnętrza?

Nie ma jednej zasady wyboru fabuły plakatowej do wnętrza. Skoncentruj się na ogólnych decyzjach dotyczących stylu pokoju. Na przykład kwiecista tapeta nie jest najlepszym tłem dla niebiesko-czerwonego, kanciastego plakatu, ale ceglana ściana do takich eksperymentów jest doskonałym tłem. Istnieją jednak uniwersalne motywy plakatów, które pasują do każdego wnętrza: od efektownej Prowansji po oryginalne klasyki.

Najczęstszym motywem plakatów ściennych są rzeźby botaniczne. Podobnie jak kwiaty w pokoju, nie można się pomylić i przesadzić z takim plakatem. Kwiatowe wzory pasują do każdego wnętrza – minimalistycznego, skandynawskiego, klasycznego, prowansalskiego itp. Czarno-białe plakaty są nadal ogólne, ale były bardziej odważnymi wersjami. Czerń i biel doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Takie plakaty wyglądają organicznie na szorstkiej ceglanej ścianie, luksusowym tynku weneckim.

Gdzie umieścić plakat na ścianie?

Według ekspertów nie ma jednej zasady umieszczania plakatów i każdy może bezpiecznie wykorzystać swoją wyobraźnię w tej sprawie. Plakat z motywacyjnym napisem, który po raz pierwszy zobaczysz w swojej sypialni rano i doda Ci energii na cały dzień. Ekspresyjne plakaty akcentujące są w stanie oddać ogólną kolorystykę pomieszczenia.

Jak powiesić plakat na ścianie: proste i skuteczne sposoby

  • Pinezki świetnie nadają się do trzymania lekkich plakatów.
  • Szpilka lub spinacz do papieru pozwolą przymocować plakat do ściany przy jak najmniejszym uszkodzeniu powierzchni.
  • Taśma dwustronna. Wystarczy mały pasek (nie większy niż 1 cm) wzdłuż krawędzi plakatu.
    klej polimerowy.
  • Plastikowy rzep ze specjalnymi haczykami. Część konstrukcji jest przyklejona do ściany, a druga część przyklejona do tylnej części plakatu. Pozostało tylko połączyć je ze sobą.
  • Balustrada gzymsowa, do której można powiesić plakaty w ramie za pomocą plastikowych haczyków i sznurka.

Nie ma też regulacji ilości plakatów na ścianie, może to być duży plakat na białej ścianie jako element akcentujący. Wiele plakatów w różnych zamówieniach lub układach plakatów w różnych rozmiarach również będzie dobrze wyglądać, wszystko zależy od Twoich preferencji.

Framework jest ważnym elementem

Warto wspomnieć o ramach plakatowych, gdyż często poszukiwane są plakaty ścienne w ramach. Mogą być na to naprawdę różne sposoby. Sam obraz może być prostszy niż ramka lub odwrotnie, ciekawa fabuła obrazu i prosta ramka. W przypadku plakatów na ścianie możesz wykonać bogate ramki, zamówić luksusowe ramki, a tym samym zamienić je w obraz. Albo plakat można całkowicie zawiesić za pomocą taśmy. Można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce, po prostu odklejając taśmę.