Najlepsze pomysły na wykorzystanie wyspy handlowej

Najlepsze pomysły na wykorzystanie wyspy handlowej

Najlepsze pomysły na wykorzystanie wyspy handlowej. Jednym z najważniejszych elementów, aby odnieść sukces w biznesie, jest dotarcie do klienta. Firmy wydają dziesiątki tysięcy złotych na reklamy. Wydawałoby się, że najlepszym miejscem do zarabiania pieniędzy w XXI w. jest internet. Ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Nie zmienia to jednak faktu, że są inne sposoby, by móc zacząć sprzedawać swoje produkty. Ciekawym pomysłem jest zainwestowanie w wyspę handlową, czyli niewielkie stoisko ulokowane w pasażu galerii handlowej.

Jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce oraz oferujemy ciekawe towary- możemy w krótkim czasie pozyskać wielu klientów. W końcu ciężko znaleźć bardziej zatłoczone miejsce niż galeria handlowa. Widzimy więc, że z dotarciem do potencjalnego kupca nie powinniśmy mieć większych problemów. Nasuwają się jednak zasadnicze pytania: do  czego wykorzystać naszą wyspę handlową? Jakie produkty lub usługi zainteresują klienta? Ten artykuł z pewnością pomoże Państwu w podjęciu decyzji. Oto kilka interesujących pomysłów na biznes przy wykorzystaniu wyspy handlowej.

Sprzedawanie owoców sezonowych

Zaczynamy od klasyki gatunku. Wyspa handlowa to idealne miejsce na sprzedaż owoców sezonowych. Plusem tego biznesu jest fakt, iż posiada on duże grono potencjalnych konsumentów. Kto nie lubi skosztować świeżych truskawek, winogron lub wiśni? Właściciel stoiska nie musi inwestować dużych środków, aby wyposażyć je w produkty. Do prowadzenia tego interesu nie trzeba posiadać szczególnej wiedzy. Największą wadą jest duża konkurencja. Rywalizacja o klienta jest spora i nie każdy będzie umiał się w niej odnaleźć.

Handel biżuterią 

Wyobraź sobie, że spacerujesz po galerii handlowej. Idziesz spokojnym krokiem, odwiedzasz kolejne sklepy. W pewnym momencie przypominasz sobie, że ważna dla ciebie osoba ma dzisiaj swoje święto. Reagujesz nerwowo, ponieważ zapomniałeś o prezencie. Szukasz więc szybko miejsca, w którym możesz dokonać zakupu. Nagle natrafiasz na stoisko z biżuterią. Czy dało się wybrać lepiej? Handel biżuterią to kolejny ciekawy pomysł na zagospodarowanie wyspy handlowej. W tym przypadku potrzebujemy nieco wiedzy. Musimy dowiedzieć się jakie produkty cieszą się dużym zainteresowaniem; skąd brać towar i jak sprawdzić, czy jest wart swojej ceny; i w końcu, jak zachęcić klienta do kupna. Kiedy już zgłębimy tę wiedzę i zdobędziemy trochę doświadczenia, możemy rozwinąć z tego dochodowy interes. 

Sprzedaż pamiątek i regionalnych produktów

Na osiągnięcie sukcesu w tej branży składa się wiele czynników. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednią lokalizację, tzn. miasto często odwiedzane przez turystów. To dość logiczne – każdy turysta jest naszym potencjalnym klientem. Im więcej zwiedzających, tym większa szansa na zarobek. Kolejna sprawa to poważne podejście do konsumenta. Czasy, w których ludzie kupowali piasek znad morza, już dawno minęły. Dzisiaj turysta chce nabyć produkt, który przypomni mu o wizycie w danym miejscu. Pocztówki, albumy z fotografiami odwiedzonego miejsca, magnesy na lodówkę, regionalne przysmaki – takie towary mogą zainteresować potencjalnych kupców. Największe minusy prowadzenia takiego biznesu to duża konkurencja oraz sezonowość (takie stoiska z reguły prowadzi się w okresie wakacyjnym).

Naprawa i sprzedaż telefonów komórkowych

Najlepsze pomysły na wykorzystanie wyspy handlowejTo dobry pomysł na biznes dla miłośników technologii. Wyspa handlowa świetnie nada się do otworzenia stoiska z naprawą i sprzedażą telefonów komórkowych. W obecnych czasach smartphone jest dla nas jednym z najważniejszych urządzeń. Umożliwia nam kontakt ze znajomymi oraz jest pomocny w wykonywaniu pracy lub w nauce. Telefon komórkowy możemy nabyć szybko za pośrednictwem serwisów internetowych. Istnieje jednak spore grono ludzi, którzy przed kupnem wolą upewnić się, co do słuszności swojej decyzji. Takie osoby potrzebują dobrej rady oraz zobaczenia telefonu na żywo przed kupnem. Tutaj pojawia się dla nas szansa. Otwierając takie stoisko, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom tej grupy klientów. Jeśli mamy dużą wiedzę w zakresie technologii i wiemy jak sprzedać nasz produkt- jest duże prawdopodobieństwo na powodzenie. Plusem tego interesu jest duże zapotrzebowanie na te usługi oraz bezpośredni kontakt z klientem, który umożliwia zachęcenie do kupna. Minusem jest konkurencja oraz konieczność posiadania dużej wiedzy o branży, w której działamy. Niestety, rynek smartphone’ów nie należy do najprostszych.

Stoisko ze słodyczami

To świetny pomysł na dochodowy biznes. Na pewno każdy z nas był świadkiem sytuacji, kiedy dziecko idąc z rodzicem, zatrzymało się przy takim stoisku prosząc ich o kupno słodkości. Jednak dzieci nie są jedynymi potencjalnymi klientami. Słodycze są także słabością wielu dorosłych. Widzimy, że konsumentów nam nie zabraknie. Teraz pozostaje zaopatrzyć się w towary, które będą warte skosztowania. Nie sztuka zdobyć klienta, lecz zatrzymać go przy sobie. Lizaki, słodkie bułeczki, pączki, ciastka, torciki- to tylko kilka propozycji produktów, które mogą znaleźć swoich nabywców. Wyspa handlowa to odpowiednie miejsce do sprzedawania słodyczy. Klient ma wszystkie towary na widoku, a sam proces kupna odbywa się bardzo sprawnie. Najważniejsze, by sprzedawane słodkości były naprawdę smaczne. Wtedy sukces jest praktycznie gwarantowany. Największe wady prowadzenia tego interesu to konieczność zdobycia pozwoleń na handel żywnością. Niektórzy mogą mieć także problem z jej przechowywaniem. Nie zawsze uda się wszystko sprzedać.

angielski