Rehabilitacja Szczecin

Rehabilitacja Szczecin

Rehabilitacja Szczecin i terapia rehabilitacyjna to szereg działań mających na celu przywrócenie zaburzonych funkcji organizmu i zdolności do pracy. Dla przywrócenia utraconej funkcji pacjentom przepisywane są specjalne programy ćwiczeń i treningów. Niektóre osoby wymagają długotrwałej i intensywnej rehabilitacji, co może wynikać z ciężkości choroby.

Na rehabilitację w Szczecinie przyjmujemy pacjentów z następującymi warunkami:

  • Choroby układu mięśniowo-szkieletowego.
  • Rehabilitacja sportowa.
  • Rehabilitacja kręgosłupa, dłoni, stóp, kolan itp.
  • Drenaż limfatyczny.
  • Rekordy sportowe.
  • Terapia manipulacyjna.
  • Choroba układu nerwowego.
  • Nawierzchnia nerwowo-mięśniowa.
  • Masaż.

Rehabilitacja Szczecina to kompleksowe zastosowanie środków rehabilitacji medycznej. Lekarze obecni, fizjoterapeuci i rehabilitanci decydują o celowości przepisywania pacjentom rehabilitacji medycznej.

Zobacz koniecznie:

Rehabilitacja w Szczecinie w przypadku bólu pleców

Ból pleców jest powszechnym codziennym problemem współczesnych ludzi. Szybkie tempo życia, ciągły stres, brak aktywności, ciągłe siedzenie w pracy, w domu, w samochodzie, w końcu prowadzi do problemów i bólu pleców. Kręgosłup człowieka jest przystosowany do ruchu, więc zdrowe plecy wymagają więcej ruchu. Program na bóle pleców w naszym gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie, podczas którego możesz się zrelaksować i odpowiednio poćwiczyć. Używamy masażu, aby wzmocnić mięśnie podtrzymujące kręgosłup, aby uniknąć bólu bez pomocy leków.

Rehabilitacja po urazie neurochirurgicznym

Rehabilitacja po zaburzeniach neurologicznych to proces mający na celu przywrócenie i zrównoważenie funkcji organizmu, które zostały zaburzone przez wady wrodzone, chorobę lub uraz. Cała struktura szczecińskiej działalności rehabilitacyjnej opiera się na jak najwcześniejszym włączeniu pacjenta w proces leczenia i rehabilitacji w celu przywrócenia pewnych zaburzonych funkcji.

Sukces neurochirurgicznej rehabilitacji pacjenta zależy w dużej mierze od odpowiedniego i adekwatnego leczenia na etapie specjalistycznej opieki neurochirurgicznej. Kursy rehabilitacyjne są obowiązkowym elementem procesu przywracania i kompensacji zaburzonej funkcji, w którym należy przede wszystkim brać pod uwagę psychikę, motorykę i mowę.

Główne zasady rehabilitacji w Szczecinie w zakresie utraty funkcjonalnej to:

          • Rozpocznij rehabilitację wcześnie.
          • Ukierunkowane kompleksowe zastosowanie różnych rodzajów terapii rehabilitacyjnej (kinezjologia, masaże, fizjoterapia i terapia zajęciowa).

Rehabilitacja w Szczecinie

Rehabilitacja Szczecin
Rehabilitacja Szczecin

Masaż leczniczy to jeden z najczęstszych zabiegów rehabilitacyjnych. Wskazań do masażu jest wiele, jednak najczęstsze w przypadku schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego są techniki masażu klasycznego i sportowego.
Terapia manipulacyjna to jeden ze sposobów, w jaki manipulacja oddziałuje na organizm człowieka. Ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji pourazowej, urazach stawów i kręgosłupa oraz schorzeniach neurologicznych.
Fizjoterapia stosowana jest w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego, nerwowego i pokarmowego. Pomaga wzmocnić gorset mięśniowy, poprawia krążenie krwi i przywraca ruchomość.
Wszystkie programy rehabilitacyjne mają na celu jak najpełniejsze przywrócenie zdrowia pacjenta, a także zapobieganie progresji i nawrotom choroby. W chorobach przewlekłych konieczne jest regularne powtarzanie sesji rehabilitacyjnych (zwykle raz w roku lub co pół roku). Przy opracowywaniu programu rehabilitacji w Szczecinie wybrane zabiegi uzupełniają się i wzmacniają. Połączenie klasycznej fizykoterapii, masażu, terapii manualnej i innych metod pomaga pacjentom jak najszybciej wrócić do życia.

Rehabilitacja Szczecina po urazach układu mięśniowo-szkieletowego

Faza rehabilitacji w Szczecinie jest jedną z najważniejszych dla pacjentów z problemami układu mięśniowo-szkieletowego. W celu pełnego przywrócenia funkcji uszkodzonej kończyny, warunkiem koniecznym, oprócz operacji, jest dobrze zorganizowany program rehabilitacji uwzględniający ciężkość urazu oraz stopień upośledzenia czynnościowego.

Staje się to szczególnie ważne w przypadku schorzeń przewlekłych wymagających leczenia chirurgicznego, takich jak artropatia stawu kolanowego czy biodrowego. Wiadomo, że endoprotezoplastyka jest leczeniem z wyboru w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów o wysokim stopniu złośliwości z bólem i uporczywym ograniczeniem czynnościowym. Aby jednak proteza działała prawidłowo, konieczne jest nauczenie ciała pracy ze sztucznym stawem. Kolejnym ważnym aspektem pracy szczecińskich rehabilitantów jest przywracanie zdrowia pacjentom po urazach i operacjach kręgosłupa.

Co wiemy o skutkach urazów?

Co tak naprawdę wydarzyło się po kontuzji? Bez względu na to, jak poważnie je traktujemy, w organizacjach narastają napięcia. Procesowi temu towarzyszą zmiany w przepływie limfy, płynu tkankowego i krwi, co jest naruszeniem układu nerwowego. Wszystkie te odchylenia od normy mogą wpływać na funkcję narządów wewnętrznych i prowadzić do chorób. Narządy wewnętrzne mogą zmieniać pozycje, co również może negatywnie wpływać na ich pracę. Tkanka uszkodzona różni się od tkanki zdrowej bliznowaceniem i utratą elastyczności. W rezultacie pojawia się ból i inne nienormalne objawy.

Wprawne ręce szczecińskiego uzdrowiciela przywracają narządy, rozluźniają napięcie kości i eliminują zwichnięcia. Po zabiegu tkanka nabierze elastyczności i będziesz mógł swobodnie się poruszać. Pacjenci z różnymi schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego otrzymują kompleksowe leczenie zachowawcze, obejmujące metody tradycyjne (fizjoterapia ruchowa, masaż, terapia manualna) oraz najnowsze osiągnięcia nauk medycznych (korekta zaburzeń statycznych i ruchowych, kompleksy kinematyczne itp.). Zintegrowane podejście pozwala osiągnąć maksymalne rezultaty w najkrótszym czasie.

Spondylus rehabilitacja Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
www.spondylus-rehabilitacja.pl