Samsung QE85Q950TSTXXH - recenzja telewizora dla osób nie uznających kompromisów

Samsung QE85Q950TSTXXH – recenzja telewizora dla osób nie uznających kompromisów

Samsung QE85Q950TSTXXH – recenzja telewizora dla osób nie uznających kompromisów. Ludzie wybierający telewizor dla siebie dzielą się na dwa rodzaje: tych szukających okazyjnej ceny i potrafiących zgodzić się na to, że będą mieli do czynienia ze sprzętem, w którym czegoś brakuje oraz tych, którzy nie są w stanie iść na kompromisy pod  względem jakości. W tych drugich celuje firma Samsung ze sprzętem, który kilka miesięcy temu wpadł w moje ręce.

Telewizor Samsung QE85Q950TSTXXH, o którym tu mowa, nie pochodzi z najniższej półki cenowej i nie jest sprzętem dla każdego. Jest jednak urządzeniem, od którego oczekuje się niezawodności (wcale niebezpodstawnie), ale też najwyższej jakości zarówno wykonania, jak i serwowanych doznań. Przetestowałem go w sposób najbardziej intensywny z możliwych, a moimi spostrzeżeniami podzielę się w tej recenzji.

Telewizor Samsung QE85Q950TSTXXH – pierwsze wrażenia

Po telewizorze z najwyższej możliwej półki spodziewałem się szoku już po zobaczeniu go, nawet bez uruchamiania. Nie zawiodłem się. Moim oczom tuż po rozpakowaniu ukazał się olbrzymi ekran (przekątna to aż 85 cali), po którym od razu wiedziałem, że mam do czynienia ze sprzętem eleganckim. Dobra, nie spotkałem się tutaj z jakimiś “bajerami” – ot, telewizor wyglądał jak… telewizor. Wiedziałem, że wszystko okaże się jasne po jego uruchomieniu. Telewizor jest ultra cienki, a ekran zajmuje jego… 99%. Ten 1% to ramka, a to robi wrażenie – również w czasie oglądania. Całość została wyposażona w świetną i nowoczesną podstawkę, która okazała się solidna – mimo, że jej rozmiar sugerował niestabilność. Doskonale trzyma telewizor, a jednocześnie sprawia wrażenie, że ten lewituje w powietrzu. Ba, dzięki niej zastanawiałem się, czy trzeba montować go na ścianie.

Samsung QE85Q950TSTXXH - recenzja telewizora dla osób nie uznających kompromisówPilot do tego telewizora został stworzony w sposób minimalistyczny i niewiele różni się od tych wykorzystanych w poprzednich modelach firmy Samsung. To jednak nie jest wada, a zaleta, gdyż został on zaprojektowany w sposób bardzo przemyślany. Plusem jest to, że pozwolił mi obsługiwać również moje konsole do gier. Co prawda w sposób najbardziej podstawowy, ale naprawdę przydatny. Tak, przetestowałem to od razu po otrzymaniu telewizora.

Tuż po odpaleniu telewizora moje pierwsze wrażenia sugerowały jedno: to, że wyświetla obraz w sposób wspaniały. Taki, jakiego po sprzęcie tego typu nie byłem w stanie się spodziewać.

Telewizor Samsung QE85Q950TSTXXH – użytkowanie

Telewizor Samsung QE85Q950TSTXXH mogę uznać za najlepszy, z jakim kiedykolwiek przyszło mi obcować. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zapewnił mi doznania dorównujące (albo nawet przekraczające) tym, z którymi ma się do czynienia w kinie. Co jednak najważniejsze, nie jest to tylko moje pierwsze wrażenie, a takie, które pochodzi z wielu miesięcy jego codziennej eksploatacji. Telewizor wybija się przede wszystkim poziomem jasności, który sprawia, że nadaje się do codziennego użytkowania. Spotkałem się już z wieloma modelami, które swoje skrzydła rozwijały w ciemni, zwłaszcza w nocy. Na tym konkretnym można oglądać również w połowie dnia, przy maksymalnym nasłonecznieniu. W żaden sposób nie poczuje się żadnych strat w jakości i jakiegokolwiek dyskomfortu.

Aby podsumować wszystkie moje wrażenia towarzyszące użytkowaniu tego telewizora muszę powiedzieć, że:

  • wyświetla genialny obraz, który wręcz trzeba zobaczyć. Ciężko tutaj opisać to słowami, gdyż obraz ten jest nieporównywalny z czymkolwiek innym, co do tej pory widziałem. Co jednak najważniejsze, jego jakość nie zmienia się wraz ze zmianą kąta patrzenia na niego oraz odległości, w jakiej się od niego przebywa. Można siedzieć tuż obok niego i wciąż będzie się miało do czynienia z tą samą jakością;
  • wygląda elegancko – choć zazwyczaj wiesza się go na ścianie, prezentuje się genialnie również stojąc na szafce RTV. Przede wszystkim jest szalenie cienki, co sprawia, że można maksymalnie odsunąć go od sofy. Doskonale komponuje się z nowoczesnym designem domu;
  • świetnie oddaje dźwięk przestrzenny, który rzeczywiście śledzi ruch w każdej scenie. Zapewnia to nieporównywalne z żadnymi innymi doznania;
  • jest “inteligentny” i to w pełniejszej formie. Można go połączyć z telefonem, ale też korzystać z tak zwanego Multi View. Muszę przyznać, że sięgałem po to często, gdyż można dzięki temu przenosić obraz z telefonu na telewizor. Jest to opcja wspaniała, bo dająca niemal nieograniczone możliwości. Przede wszystkim jednak jest często wykorzystywana.

Podsumowanie

Telewizor Samsung QE85Q950TSTXXH jest sprzętem, który spełni oczekiwania i wymagania nawet najbardziej wybrednych konsumentów. W jego przypadku mogę śmiało powiedzieć, że jakość idzie w parze z ceną. Jest on bowiem opcją zawierającą wszystko to, co potrzebne i czego można oczekiwać po sprzęcie tego typu. Podzespoły, w które został wyposażony oraz to, co potrafi sprawia, że wcale nie jest zbyt odważnym stwierdzenie, że jest on opcją na wiele lat użytkowania. Nawet słowo “wiele” nie jest w stanie tego oddać. Moim zdaniem jest to opcja świetna, kompletna. Taka, która wystarczy na całe życie. O ile oczywiście jest się w stanie sobie na nią pozwolić.