Przewodnik po Sardynii

Przewodnik po Sardynii

Przewodnik po Sardynii: Sardynia, włoska wyspa na Morzu Śródziemnym, ma ponad 130 słonecznych dni w roku, szczególnie podczas ciepłych i gorących miesięcy letnich. Z tego powodu ma wszelkie powody do dumy ze swojego klimatu. Planując wakacje, warto najpierw zapoznać się z Sardynią, ten przewodnik sprawdza się doskonale, dzięki czemu będziesz mógł podróżować bezpiecznie i szczęśliwie po tej niesamowitej wyspie.

Miasta Sardynii w przewodniku turystycznym

Cagliari – Metropolia nad Morzem Śródziemnym
Ciesz się urokiem śródziemnomorskiego miasta portowego, wędruj wąskimi uliczkami starego miasta i poznaj jego historię w kościołach, muzeach i stanowiskach archeologicznych.

Sassari – tradycyjne miasto handlowe
Mieszkają tu ludzie, a także na kontynencie, utrzymując niezależność wysp. Wspaniała katedra, tętniący życiem Piazza Italia, Corso Vittorio Emanuele i oczywiście Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne to główne atrakcje miasta.

Alghero to nadmorski kurort
Wędruj krętymi uliczkami historycznego centrum, podążaj śladami kultury katalońskiej lub skosztuj przysmaków z homarów w małych restauracjach, życie turystyczne Alghero toczy się pełną parą.

Nuoro, miasto Grazia Deledi
Fajnie jest też podążać śladami tej słynnej autorki, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z jej twórczością. Noblistka Grazia Dryde w swoich esejach nie tylko opisuje życie i obyczaje Sardynii, ale także odkrywa przed czytelnikami duszę sardyńskiego ludu.

Wakacje z dziećmi na Sardynii

Sardynia przyciąga turystów pięknymi, białymi piaszczystymi plażami i niezwykłym lazurowym Morzem Śródziemnym, o którym marzy każdy wczasowicz. Należy zauważyć, że Włosi są nie tylko szaleńczo zakochani w swojej wyspie, ale są z niej dumni. Każda plaża jest piękna na swój sposób, ale są miejsca, w których można wygodnie wypocząć nawet z dziećmi. Autorka opisuje Sardynię w przewodniku, wyjaśniając gdzie i po co jechać z małymi wczasowiczami.

Polecamy szczególnie:

Jedną z rodzinnych plaż jest Porto Giunco​​ z białym piaskiem i niesamowicie czystą wodą. Główną cechą tej plaży jest również jezioro z różowymi flamingami. Zwykle gnieżdżą się tam w czerwcu, więc jeśli w tym czasie jesteś na rodzinnych wakacjach, będziesz miał szczęście podziwiać te piękności. Plaża słynie z długiej linii brzegowej, więc znalezienie miejsc do opalania nie stanowi problemu. Wakacje z dziećmi potrzebują odpowiedniego miejsca na zakup posiłków. Porto Giunco​​ ma wiele kawiarni na plaży, które są nie tylko smaczne, ale także zdrowe. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Oczywiście nie są to dni wietrzne i surfingowe. Po obu stronach plaży znajdują się głazy, które tworzą piękne rodzinne zdjęcia.

Plaże dla rodzin z dziećmi

Przewodnik po Sardynii
Przewodnik po Sardynii

Kolejna przyjazna dzieciom plaża nazywa się Punta Morentis, która w rzeczywistości jest małą, ale niesamowicie malowniczą zatoką z turkusową wodą. Jest tu nie tylko biały piasek, ale także piękne wydmy. A na brzegu są dziwnie ukształtowane i bardzo piękne kamienie, a miejsce jest po prostu piękne. Przy plaży znajduje się bardzo klimatyczna kawiarnia. Lepiej przyjść tu wcześniej, żeby usiąść, bo zatoka jest mała. Plaża jest również bardzo popularna, więc miej to na uwadze, ponieważ do południa jest tu już wielu wczasowiczów.

Plaża Simius znajduje się w odległości krótkiego spaceru od miasta Villasimius. Dzięki zachwycającej szerokiej linii brzegowej, białemu piaskowi i krystalicznie czystemu morzu, sklepom i kawiarniom sama plaża jest idealna dla dzieci. W rzeczywistości przypomina nieco hiszpańskie wybrzeże. Woda morska jest tutaj bardzo czysta, ale woda jest trochę zimna. Piasek jest złoty i jest wiele hoteli i wiele kawiarni. Jednak od czasu do czasu na plaży pojawiają się fale. Plusem jest to, że zawsze możesz znaleźć wakat tutaj.

Kolejny obszar Sardynii w przewodniku

Odwiedzający to plaża Porto Salusi, otoczona pięknymi wydmami i niesamowicie dziwacznymi powykręcanymi drzewami. Woda tutaj jest bardzo przejrzysta i czysta, a na brzegu znajduje się bardzo przytulna kawiarnia. Carapila można nazwać jedną z najlepszych plaż południowej Sardynii, położoną w Zatoce Orose. Piasek jest biały, dno czyste, a woda turkusowa i przejrzysta. Jedynym minusem jest to, że w szczycie sezonu jest zbyt wiele osób na wakacjach. Jeśli robisz sobie przerwę gdzieś w czerwcu, jest wystarczająco dużo miejsca dla każdego.

W Zatoce Orosei znajdują się również plaże Cala Mariolu, Cala Luna, Cala Biriola i Cala Goloritze – to także jedne z najlepszych i niesamowicie pięknych plaż na Sardynii, które robią wrażenie. Tutaj widać wszystkie odcienie błękitu na tle stromych skał. W zasadzie warto przyjechać na wyspę tylko dla nich, ale te plaże są dostępne tylko z morza i tylko łodzią.

Co według przewodnika zabrać z Sardynii?

Wspaniała Sardynia opisywana jest w przewodnikach jako niezwykła kraina kojarząca się z bajecznymi plażami. Niemniej jednak wyspa oferuje wszystkim odwiedzającym wspaniałe możliwości zakupów na wakacje na plaży i zwiedzanie. Tutaj możesz kupić wysokiej jakości tekstylia i wiele różnych artykułów spożywczych. Oprócz zwykłych butików i sklepów z pamiątkami na wyspie znajdują się targi i bazary. To właśnie kochają rodzice i dzieci. Dziś w każdym sklepie jubilerskim na Sardynii można kupić pierścionki, kolczyki, naszyjniki i broszki wykonane z najcieńszej koronki, która zachowuje pradawne mistyczne symbole tej tajemniczej wyspy.

Również na Sardynii od dawna popularne są eleganckie i praktyczne noże z rękojeściami z rogów Moffron. Na wyspie popularne jest również wytwarzanie różnych rzeczy z kory dębu korkowego. Wielu lokalnych rzemieślników i artystów wykorzystuje ten materiał do tworzenia bardzo oryginalnych dzieł sztuki. Odwiedź sklepy z pamiątkami na Sardynii, gdzie znajdziesz wszelkiego rodzaju gadżety.