Poradnik odzieżowy - jak ubierać się, by czuć się dobrze i podobać się innym?

Poradnik odzieżowy – jak ubierać się, by czuć się dobrze i podobać się innym?

Poradnik odzieżowy – jak ubierać się, by czuć się dobrze i podobać się innym? Poradnik odzieżowy – jak ubierać się, by czuć się dobrze i podobać się innym? W dzisiejszych czasach powierzchowność ma ogromne znaczenie. Wyglądając lepiej szybciej i łatwiej dostaniemy pracę, poznamy kogoś, z kim spędzimy resztę życia czy dowiemy się tego, czego dowiedzieć się chcemy. Duży wpływ na ową powierzchowność ma nie tylko to, jak wyglądamy, ale też to, co nosimy na sobie. Właśnie dlatego popularnością cieszy się dziś moda ekskluzywna i premium. Więcej na temat jej i tego, w jaki sposób powinniśmy się ubierać znaleźć można w naszym poradniku.

Jak powinniśmy się ubierać? Praktyczne wskazówki

Choć ubiór jest czysto indywidualną rzeczą, jest on na tyle ważny, że powinniśmy się do niego przyłożyć – nawet jeśli będzie to oznaczało konieczność zerwania ze złymi nawykami oraz odzwyczajenia się od tego, co praktykowało się już od dawna. Pomogą nam w tym poniższe wskazówki, podpowiadające, jak podejść do wyboru odzieży ekskluzywnej, tylko tej godnej uwagi.

  1. Wybierajmy tylko najwyższej jakości odzież – patrzmy przede wszystkim na tkaninę, z której jest ona wykonana. Powinna ona cechować się dużą wytrzymałością, ale i przewiewnością i lekkością. Wszystkie te aspekty mają ogromne znaczenie w komforcie noszenia.
  2. Patrzmy na rozmiar i dopasowanie – odzież powinna idealnie na nas leżeć, uwydatniając zalety naszej sylwetki i ukrywając to, czego w niej po prostu nie lubimy. Minęły już czasy, w których nosiło się “workowate” ciuchy – dziś stawia się na dobre dopasowanie.
  3. Nie polegamy wyłącznie na sobie – sami siebie postrzegamy zupełnie inaczej, niż robią to inni. Czasem lepiej jest posłuchać tych drugich – zwłaszcza, jeśli znają się na rzeczy, a w branży modowej siedzą już od dłuższego czasu. Często warto jest spróbować czegoś nowego i przekonać się do tego. Nie będzie się miało ku temu okazji, jeśli nie podejmie się pewnego ryzyka.
  4. Nie podawajmy priorytetu cenie – patrzenie wyłącznie na cenę ubrania jest nawykiem, który nabył każdy z nas. Niezależnie od tego, czy wynika on z realiów naszego rynku i zarobków, czy z czegokolwiek w tym stylu, powinniśmy z niego zrezygnować i zrozumieć, że czasem warto dopłacić, by pozyskać produkt rzeczywiście bardziej wartościowy. Zwłaszcza, że tak naprawdę się nam to opłaci, bo przetrwa on nie jeden (jak większość produktów z sieciówek), ale wiele sezonów.
  5. Róbmy zakupy w odpowiednich miejscach – nie ograniczajmy się wyłącznie do sieciówek (które, nota bene, są najgorszym wyborem z możliwych) – sięgamy również po inne miejsca, z których kilka przedstawiamy poniżej.

Moda ekskluzywna i premium – gdzie zaopatrywać się w odzież wysokiej jakości?

Smutną prawdą jest fakt, że moda ekskluzywna i premium nie znajduje się w spektrum zainteresowań większości Polaków. Po zakupy modowe najczęściej udajemy się do tanich sieciówek, w których często wybieramy coś, co jest tanie wyłącznie ze względu na jego cenę, a nie na wszystko to, o czym wspomnieliśmy powyżej. Jest to wielki błąd, którego często nawet nie zauważamy (a to za sprawą tego, że po prostu nie mamy porównania). Warto wybrać się w miejsce oferujące innego rodzaju odzież, właśnie tę wysokiej jakości, by zdobyć materiał konieczny do porównania. Czym jest owe miejsce?

Poradnik odzieżowy - jak ubierać się, by czuć się dobrze i podobać się innym?Może nim być chociażby specjalistyczny sklep stacjonarny, oferujący wyłącznie odzież premium. Może on należeć do konkretnej marki, albo też być skupiskiem wielu z nich . Nie ma to większego znaczenia. Ważne jest to, że daje on dostęp do najwyższej klasy produktów, pozwala je przymierzyć i poczuć na własnej skórze. Co również ważne, daje nam możliwość zasięgnięcia porady ekspertów branżowych – pracowników rzeczywiście interesujących się modą i potrafiących doradzić tak, abyśmy byli zadowoleni, ale by i inni z przyjemnością na nas patrzyli.

Naturalnym jest, że nie każdy lubi robić zakupy w sklepach stacjonarnych. W dzisiejszych czasach, ze względu na wspaniały wynalazek zwany Internetem, nie jest to jednak konieczne. Wystarczy znaleźć działające w sieci specjalistyczne sklepy odzieżowe. Jest ich cały ogrom, a Internet pozwala sięgnąć po asortyment każdego z nich szybko i wygodnie. Co więcej, w jego obrębie proponowane są w najbardziej atrakcyjnych cenach Minusem może się okazać brak możliwości ich przymierzenia (a wspominaliśmy już, jak ważne w tym wszystkim jest odpowiednie dopasowanie ciucha do indywidualnej sylwetki), ale też konieczność polegania na zdjęciach, które często – nie zawsze z winy sprzedawcy – zafałszowują rzeczywistość. Mimo to jednak Internet jest bardzo dobrą opcją na robienie zakupów i podążanie za modą ekskluzywną i premium.

Podsumowanie

Moda ekskluzywna i premium nie bez powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a sklepy oferujące tylko ją przeżywają istne oblężenie. Wszystko ze względu na to, że ludzie są coraz bardziej świadomi tego, że istnieją rzeczy, na które warto wydać nieco więcej pieniędzy, bo w długofalowej perspektywie po prostu się to opłaci. Do tych rzeczy z pewnością należy odzież. Jeżeli więc i my chcemy czuć się w niej komfortowo, a zarazem nie musieć robić zakupów z nią związanych zbyt często, również się nią zainteresujmy.

Opublikowany w Moda