Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne kuchenne: wnętrze kuchni to projekt mebli, wysokiej jakości sprzęt AGD i oświetlenie. Ale materiały dekoracyjne są szczególnie ważne. Płytki ceramiczne są odpowiednim i ekonomicznym materiałem, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości, nie tracą swoich właściwości fizycznych pod wpływem czynników zewnętrznych oraz są uniwersalne pod względem wzorniczym. Jest to materiał odpowiedni do układania na ścianach i podłogach.

Opcje projektowania płytek kuchennych

Obecnie producenci intensywnie pracują nad tym, abyśmy mogli wykorzystać kafelki do tworzenia dużych, ciekawych teł. Wcześniej kuchnie wyglądały prawie tak samo, ale teraz możemy zaskoczyć naszych gości nowymi pomysłami. Pozwalają zachować idealną czystość w pomieszczeniu, nie boją się wpływów mechanicznych i są w stanie dopasować się do każdego projektu. Wszystkie nadają się do płytek kuchennych (podłoga, ściany). Popularność płytek ceramicznych kuchennych można wytłumaczyć ich wyjątkowymi walorami estetycznymi. Szeroka gama wzorów i rozmiarów pozwala na tworzenie niepowtarzalnych układów przestrzeni kuchennych.

Płytki kuchenne

Płytki kuchenne pasują do niemal każdego stylu.

Oto kilka opcji, a mianowicie:

  • wysoka technologia. Idealny do małych kuchni lub pracowni. Głównym materiałem w kuchni są płytki imitujące kamień. Ten styl zakłada minimalne detale, błyszczące i gładkie powierzchnie.
  • styl afrykański. Powiązane kolory miękkiego piasku łączą się z kolorami etnicznymi. Jeśli używasz oszczędnie, możesz również użyć kolorowych wstawek, aby uzupełnić obrazy.
  • art déco. Są to elementy luksusowe, których zakup jest drogi. Preferowane są części chromowane i szkło. Jako wykończenie sprawdzą się płytki w kuchni w formach takich jak srebro, kamień czy wysokiej jakości drewno.
  • stylu country. Szczególnie ważne są drewniane figurki. Zastosowanie płytek drewnopodobnych nadaje pomieszczeniu naturalny i organiczny charakter.

Bez względu na to, który model wybierzesz, płytki kuchenne niezawodnie ochronią ściany i podłogi przed wilgocią i parą.

Jak powinna wyglądać płytka?

Ceramicznym płytkom podłogowym https://ceramixplytki.pl/6-plytki-podlogowe  do kuchni stawiane są najwyższe wymagania: muszą być wytrzymałe, łatwe do czyszczenia, spójne stylistycznie z wnętrzem i łatwe w montażu. O ile wcześniej tylko miejsce do pracy było wyłożone ceramiką kuchenną, o tyle jej walory estetyczne i użytkowe pozwalają teraz na pełne umeblowanie pomieszczenia, często będącego symbolem kominka.

Jednym z czynników przy wyborze płytek do kuchni jest rodzaj powierzchni:

  • świecący. Podczas produkcji wierzchnia warstwa takich płytek jest odcinana, a powierzchnia polerowana do pożądanej wysokości i połysku. Ta opcja jest idealna do kuchni, w których często trzeba usuwać tłuste plamy.
  • matowy. Te płytki są trwałe. Mają fakturę imitującą naturalny kamień lub beton. Dzięki tej właściwości idealnie nadają się do tworzenia kuchennych wnętrz.
  • świecący. Materiał charakteryzuje się brakiem rektyfikacji. Do układania takich płytek doświadczeni profesjonaliści używają krzyżyków wstawianych w różnych miejscach.
  • satyna. Świetna alternatywa dla płytek ceramicznych. Wizualnie identyczne, satynowe płytki mają takie same właściwości jak surowiec. Matowe wykończenie podobne do aksamitu. Nadają się do tworzenia klasycznych aranżacji wnętrz.

Ceramiczne płytki podłogowe w kuchni

Płytki ceramiczne
Płytki ceramiczne

Coraz częściej podłoga w kuchni jest całkowicie lub częściowo pokryta płytkami ceramicznymi. Jest to wygodne, ponieważ częste czyszczenie nie uszkodzi powłoki, a wszelkie zabrudzenia można łatwo usunąć kilkoma ruchami. Wycieki nie są straszne, ponieważ w przeciwieństwie do laminatu płytki kuchenne nie boją się wilgoci.

Decydując się na porcelanę nie musisz obawiać się uszkodzeń mechanicznych, ten rodzaj płytek jest bardzo trwały (ze względu na skład i wypalanie w najwyższej temperaturze). Ten materiał okładzinowy może być również preferowany w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Jeśli kupisz płytki rektyfikowane, które są w specjalny sposób obrobione wzdłuż krawędzi, możesz stworzyć monolityczną podłogę z wizualnie minimalnymi szwami, co pozwala układać je na styku powierzchni.

Płytki między szafkami kuchennymi

Obszar ten jest najbardziej podatny na zanieczyszczenia, gdzie kapie tłuszcz i musi być usuwany chemicznie oraz jest narażony na ciepło kuchenki gazowej lub elektrycznej. Dlatego płytki to nie tylko stylowe, ale i praktyczne rozwiązanie. Dostępne są w różnych formatach – prostokątny, mały i duży kwadrat, mozaika.

Dekorując kuchnię płytkami ceramicznymi https://www.bankowe.net.pl/plytki-ceramiczne/, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj powierzchni materiału. Błyszczące, satynowe, matowe, gładkie lub wytłaczane powierzchnie wpływają nie tylko na estetykę, ale również wygodę użytkowania. Wybierając płytki na podłogę, warto zwrócić uwagę na to, czy się nie poślizgniesz, czy nie upadniesz. Odporność na ścieranie można określić za pomocą specjalnego oznaczenia.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl