Klimatyzacja w Warszawie

Klimatyzacja w Warszawie

Klimatyzacja w Warszawie: klimatyzatory (systemy split) to urządzenia stacjonarne, które pomagają utrzymać optymalne warunki klimatyczne w mieszkaniu, biurze czy kawiarni przez cały rok. Sprzęt skutecznie radzi sobie nie tylko z ogrzewaniem i chłodzeniem powietrza, ale także z jego oczyszczaniem z kurzu, bakterii i innych drobnych cząstek. Przed zakupem powinieneś zdecydować o budżecie, ponieważ od tego zależy bezpośrednio wydajność urządzeń i liczba funkcji. Skontaktuj się z naszą firmą od klimatyzacji w Warszawie, dobierzmy dla Ciebie urządzenie dopasowane do metrażu pomieszczenia, podpowiemy najkorzystniejszy w danym przypadku model.

Co jest ważne podczas wyboru urządzenia do klimatyzacji w Warszawie?

Pierwszą cechą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest maksymalna kubatura pomieszczenia. W przypadku dużego salonu nadają się klimatyzatory (systemy split) wyposażone w mocny silnik inwerterowy. Jeśli planujesz zainstalować urządzenie w sypialni lub pokoju dziecinnym, musisz wziąć pod uwagę poziom hałasu wytwarzanego przez jednostkę wewnętrzną podczas pracy. Ważnym czynnikiem jest również obecność dodatkowych trybów, na przykład automatycznego i nocnego. Wbudowane adaptery Bluetooth i Wi-Fi znacznie rozszerzają możliwości użytkownika. Dzięki nim możesz sterować klimatyzatorem split poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie lub tablecie. W ofercie naszej firmy od klimatyzacji w Warszawie otrzymujesz szeroką gamę sprzętu wiodących marek. Możesz zapoznać się z charakterystyką i porównać je, a następnie wybrać klimatyzator i dokonać zakupu online. Zajmujemy się także montażem, serwisem i naprawami klimatyzatorów, dlatego nasza usługa jest kompleksowa i nie musisz szukać innych fachowców.

Jak zainstalować klimatyzator na zewnątrz i wewnątrz mieszkania?

Często klimatyzatory na elewacjach domów są instalowane bez przestrzegania norm, co może prowadzić do konieczności demontażu sprzętu. Podpowiadamy, jak zainstalować klimatyzację zgodnie z zasadami i gdzie najlepiej ją umieścić w mieszkaniu. Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na osobisty montaż, powierz te czynności specjalistom, których zatrudniamy w naszej firmie sprzedającej i montującej klimatyzację w Warszawie. Miejsce instalacji klimatyzatora zależy od rodzaju pomieszczenia. Jeśli pozwala na to wysokość sufitu, możemy zainstalować klimatyzatory kanałowe, które są umieszczone za przestrzenią sufitową i równomiernie rozprowadzają powietrze w całym pomieszczeniu przez kratki.

Klimatyzacja w WarszawieSystem podziału kanałów jest optymalny pod względem wzornictwa i łatwości użytkowania. Jednym z plusów urządzenia, jest to, że we wnętrzu znajdują się wyłącznie kratki wentylacyjne, które można jak najbardziej niewidoczne zainstalować lub pomalować na dowolny kolor. Z reguły takie bloki umieszcza się w pomieszczeniach pomocniczych – pralniach, garderobie i tak dalej. Jeśli pozwala na to wysokość sufitu, można lokalnie obniżyć poziom, na przykład w korytarzu. Ponadto w lokalizacji jednostki wewnętrznej takiego systemu znajduje się właz do konserwacji sprzętu. Wszystko to należy wziąć pod uwagę na etapie projektowania. Jeżeli nie chcesz zajmować się samodzielną instalacją klimatyzacji w Warszawie, zleć te prace specjalistom z naszej firmy.

Najlepsze rozwiązania konstrukcyjne klimatyzacji w Warszawie

Najprostszą opcją jest klimatyzator ścienny, natomiast jednostka zewnętrzna montowana jest na elewacji, jeśli projekt domu taką możliwość przewiduje lub na dachu. Dzięki tej opcji konieczne jest zapewnienie lokalizacji bloków w mieszkaniu, aby nasi specjaliści od klimatyzacji w Warszawie zorganizowali dystrybucję komunikacji sprzętu w ścianach i suficie. Systemy dzielone muszą być ustawione tak, aby powietrze nie napływało na ludzi. Jest to szczególnie ważne w sypialniach i pokojach dziecięcych. Odległość od górnej części jednostki wewnętrznej do sufitu wynosi 10 cm. 

Należy również wziąć pod uwagę, że najchłodniejsze powietrze będzie w odległości 2–3 m od urządzenia. Ustawimy klimatyzator w taki sposób, aby w tym obszarze nie było sofy lub innego miejsca do długiego odpoczynku. Natomiast w sypialni proponujemy zainstalować urządzenie nad łóżkiem, ponieważ strefa chłodu będzie obecna na zewnątrz łóżka. Podczas snu uzyskasz bardzo przyjemną temperaturę. System split można łączyć kolorystycznie z innymi sprzętami AGD, np. telewizorem lub dobierać zgodnie z głównym kolorem wnętrza. Pozwoli to współgrać tym urządzeniom w pomieszczeniu.

Domowa klimatyzacja w Warszawie – dodatkowe opcje

Sprzedajemy klimatyzatory w Warszawie wyposażone w funkcje zapewniające komfortowe jego użytkowanie. Wyłącznik czasowy, który jest standardem w klimatyzatorach, stwarza idealne warunki do komfortowego wypoczynku. Naciśnięcie odpowiedniego przycisku na panelu sterowania przełącza wewnętrzny wentylator konstrukcji na niską prędkość, zmniejsza poziom emitowanego hałasu zewnętrznego. Temperatura spada stopniowo, utrzymywany jest tryb ustawionej temperatury, uwzględniany jest czas ustawiony przez Ciebie, po czym urządzenie wyłącza się automatycznie.

Sprzęt wyposażony w opcję turbo szybko się nagrzewa, schładza pomieszczenie do określonych wskaźników temperatury. Włączenie trybu sprawia, że klimatyzator pracuje do granic możliwości, czekając na ustalenie ustawionych wskaźników dla komfortowego mikroklimatu budynku mieszkalnego lub niemieszkalnego. Opcja restartu jest przydatna w przypadku częstych przerw w zasilaniu. Urządzenie zostaje przywrócone z zachowaniem poprzednich ustawień, nie ma potrzeby ponownego ręcznego wprowadzania parametrów.