Jak zorganizować tanie wczasy za granicą?

Jak zorganizować tanie wczasy za granicą?

Jak zorganizować tanie wczasy za granicą? W dzisiejszych czasach podróżujemy coraz więcej i częściej. Jeszcze kilkanaście lat temu wczasy za granicą kojarzyły nam się zwykle jako domena ludzi zamożnych i mało kto z przeciętnych obywateli mógł sobie na nie niestety pozwolić. Obecnie w dobie tanich linii lotniczych oraz portali oferujących noclegi w bardzo przyzwoitych cenach tanie wczasy za granicą to coś powszedniego. 

Egzotyczny wypoczynek przynajmniej raz w roku jest zatem sobie w stanie zafundować niemal każdy – pracujący obywatel. Czasem wystarczy odrobina chęci i samozaparcia, aby znaleźć prawdziwą – super okazję…

Zobacz także:

Jak zaplanować tanie wczasy za granicą?

Klimatyczne i słoneczne południe Europy, a nawet dalsze kierunki turystyczne wykraczające poza nasz kontynent wcale nie muszą pozostawać tylko i wyłącznie w sferze odległych i odkładanych na lepsze czasy marzeń. Dziś bowiem bilety lotnicze bardzo często możemy nabyć w niewiarygodnie niskich cenach, a spać przecież możemy w przytulnym i czystym apartamencie – a nie koniecznie w pięciogwiazdkowym hotelu. Zwłaszcza jeżeli nastawieni jesteśmy na bardzo intensywne zwiedzanie – a w wynajętej kwaterze zamierzamy tylko spędzać noce.

Fani błogiego lenistwa oraz wczasów typu all inclusive także mogą złowić prawdziwą okazję cenową – wystarczy śledzić wszelkie aktualne promocje na stronach biur podróży oraz innych wyszukiwarek wakacyjnych ofert.

Często wczasy w bardzo korzystnej cenie możemy wykupić ze sporym wyprzedzeniem lub typowo na kilka dni przed samym wylotem – tak zwane last minute. Warto także dołączyć do wszelkich forów i grup dyskusyjnych zawierających wątki typu ,, tanie wczasy za granicą”, bowiem często tam możemy odkupić wczasy nawet za połowę ceny od osób, które z jakichś przyczyn nie będą jednak mogły na nie polecieć.

Warto zatem na samym początku określić swój cele wakacyjny oraz to jak zamierzamy spędzić swój urlop – aktywnie zwiedzając, czy też leniwie wypoczywając? A może jedno i drugie?

Tanie bilety lotnicze i mieszkanie za grosze…..

Bardzo często w popularnych wyszukiwarkach internetowych lotów możemy znaleźć bilety w niewiarygodnie niskich cenach. Zwłaszcza jeżeli nie mamy ściśle określonej daty wylotu oraz powrotu i jesteśmy w tej kwestii delikatnie elastyczni. Pamiętajmy, aby wyszukując tanie bilety lotnicze nie klikać kilka razy w interesujące nas daty przelotów – bowiem w ten sposób sami podbijamy ich ceny. Jeżeli strona będzie miała więcej wyświetleń cena biletów automatycznie wzrośnie.

Jak zorganizować tanie wczasy za granicą?
Jak zorganizować tanie wczasy za granicą?

Wybierając się na wczasy za granicą w kilkuosobowej grupie osób warto jest więc podzielić się zadaniami z uczestnikami wycieczki i wyszukiwanie biletów zlecić jednej osobie.  Inni z kolei mogą zająć się szukaniem mieszkania, lub apartamentu, czy też hotelu w interesującej nas lokalizacji. W dzisiejszych czasach bardzo często osoby prywatne wynajmują całe domy, lub apartamenty turystom za naprawdę korzystne pieniądze. Zwykle mieszkania te są doskonale urządzone i wyposażone oraz przystosowane do goszczenia w nich turystów co jest doskonałą alternatywą na wczasy za granicą. Mało tego nocując w ten sposób nie tylko oszczędzamy pieniądze – lecz także możemy poczuć niezwykły klimat danego miejsca, do którego akurat się wybieramy – spędzając swoje wakacje w prawdziwym włoskim lub maltańskim domu oraz korzystając z przedmiotów używanych przez jego mieszkańców na co dzień.

Pijąc filiżankę porannej kawy na ich tarasie czy relaksując się w ich wygodnym fotelu.  Prawdziwi fani przygody mogą zarezerwować po kilka nocy w różnych, atrakcyjnych miejscowościach okolicy do której wybierają się na swoje tanie wczasy za granicą oraz przemieszczać się pomiędzy nimi środkami transportu lokalnego na przykład pociągami, promami lub busami. Korzystną opcją jest także wynajęcie samochodu.

Weekend za granicą – doskonałą alternatywą na krótki relaks

Codzienna, etatowa praca oraz natłok domowych obowiązków sprawiają iż bardzo często czujemy się przepracowani i wypaleni… Potrzebujemy szybko naładować swoje baterie. Świetną w tym celu alternatywą okazać się może szybki wypad weekendowy za granicę – do jakiegoś słonecznego oraz niedużego pod względem powierzchni miejsca.

Doskonałym na taką krótką eskapadę miejscem może być słoneczna oraz porównywalna swoją powierzchnią do naszego Krakowa Malta lub Monako, czy też Wyspy Kanaryjskie gdzie piękną i złocistą opaleniznę możemy złapać nawet w miesiącach typowo zimowych.

Ważne jest, aby miejsce do którego lecimy było niewielkich rozmiarów bowiem, dzięki temu nie będziemy tracić zbyt wiele cennego czasu na dotarcie z lotniska do naszego miejsca noclegowego oraz powrót – czym zyskujemy o wiele więcej czasu na zwiedzanie i odkrywanie okolicy.

Takie tanie wczasy za granicą  weekendowe możemy zaplanować nawet bez proszenia przełożonego o kilka dni urlopu – jeżeli wylecimy w piątek po pracy, a wrócimy w poniedziałek prosto do niej o ile tylko nasz tryb pracy pozwala nam na taką wycieczkę. Chcąc delikatnie przedłużyć wyprawę możemy z kolei zarezerwować urlop jedynie na piątek oraz poniedziałek, dzięki czemu wyruszając w czwartek po południu i wracając we wtorek o świcie zyskujemy aż 4 cenne dni na zwiedzanie oraz relaks za granicą.

angielski