Gabinet podologiczny w Warszawie

Gabinet podologiczny w Warszawie

Gabinet podologiczny w Warszawie – problemy ze stopami i paznokciami nie powinny być postrzegane jako wstydliwe. Z pomocą specjalisty możesz pozbyć się tych chorób jak każdej innej. Pielęgnację i leczenie stóp zapewniają profesjonaliści w Warszawskiej Klinice Podologicznej. Podologia to rozwijająca się dziedzina, która oferuje coraz nowocześniejsze i skuteczniejsze zabiegi. Dzięki pomocy podiatry możesz zadbać o ich nienaganny wygląd i zdrowie.

Czym zajmuje się gabinet podologiczny w Warszawie?

Klinika zapewnia pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń stóp i okolic paznokci. To miejsce specjalizuje się w: paznokciach wkręcanych, wrastających paznokciach, usuwaniu modzeli i odcisków, leczeniu nadpotliwości, pielęgnacji stóp cukrzycowych, popękanych piętach, pedicure leczniczym, usuwaniu brodawek wirusowych, odbudowie płytki paznokcia. Klinika Podologii zajmuje się specjalistycznymi zabiegami i konsultacjami podologicznymi. Aby móc postawić trafną diagnozę, podiatrzy często konsultują się z ekspertami z innych dziedzin.

Kliniki Podologiczne w Warszawie – najczęstsze zabiegi

Zespół stopy cukrzycowej

Gabinet podologiczny w Warszawie
Gabinet podologiczny w Warszawie

W stopie cukrzycowej występuje wiele zmian zwyrodnieniowych w obrębie skóry. Objawy tej choroby to cienka, sucha, chłodna, bladoniebieska skóra. Ponadto zmiany te mogą również wpływać na paznokcie. Ich wzrost jest zaburzony, zdeformowany i pogrubiony. Osoby z cukrzycą częściej doświadczają wrastania paznokci, co wiąże się z nieprawidłowościami w anatomii płytki paznokcia. W miejscach silnego stresu tworzą się modzele, które prowadzą do nadmiernego rogowacenia skóry. Bardzo ważne jest dbanie o te zmiany, w przeciwnym razie może dojść do powstania groźnych dla pacjenta owrzodzeń.

Modzele

Modele te to grube, żółte zmiany skórne, które znacznie różnią się od zdrowych obszarów. Tworzą się na podeszwach stóp poprzez tarcie i nacisk oraz niewłaściwą pielęgnację. Tworzą je również niewielkie deformacje lub predyspozycje genetyczne stopy. Modzele mogą dotknąć nawet bardzo młodych ludzi, w tym dzieci. Specjalista w biurze post-processingu usuwa je skalpelem lub odpowiednim nożem. Pod koniec kuracji zastosuje krem ​​nawilżający, który zwiększy elastyczność skóry. Modzele to powracający problem i aby temu przeciwdziałać należy stosować specjalne wkładki i zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację stóp.

Koniecznie sprawdź:

Odciski

Odciski powstają zwykle w wyniku nadmiernego nacisku punktowego. Znanych jest jednak wiele różnych typów. Po postawieniu diagnozy specjaliści zwykle usuwają zmiany za pomocą specjalistycznych narzędzi, takich jak skalpele lub dłuta. Czasami wymagane są specjalne opatrunki ulgowe. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Specjalista może zalecić pacjentom noszenie odpowiednich wkładek, ortez lub filtrów, aby zapobiec nawrotom odcisków.

Wrastające paznokcie

Przyczynami wrastania paznokci są nieodpowiedni dobór obuwia, zmiany chorobowe, nieprawidłowe obcinanie paznokci, urazy mechaniczne czy wady wrodzone. Choroba może pojawić się w dzieciństwie. Brak leczenia wrastających paznokci może prowadzić do uszkodzenia tkanki miękkiej, co może prowadzić do rozwoju stanu zapalnego. W klinice podologicznej w Warszawie wrastające paznokcie leczy się za pomocą ortezy Orthonyx.

Popękane pięty

Przyczyn suchości i pękania pięt jest wiele. Czasami ich zły stan jest spowodowany chorobami metabolicznymi i autoagresywnymi. Eksperci dobiorą odpowiednią metodę leczenia na podstawie głębokości i rozległości pęknięcia. Podiatra usuwa zrogowaciały naskórek skalpelem, dłutem lub odpowiednią metodą. Czasami po zabiegu stosuje się opatrunki.

Rekonstrukcja paznokci

Znaczna utrata płytki paznokcia spowodowana chorobą grzybiczą paznokcia lub przebytym urazem wymaga uzupełnienia. Dzięki temu zabiegowi paznokcie wyglądają bardziej estetycznie. W tym celu w gabinecie podologicznym w Warszawie specjaliści stosują akryle lub żele o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych.

Deformacje palców i stóp

Deformacja może rozwinąć się w dzieciństwie i jest spowodowana wieloma czynnikami. Pacjenci Gabine cierpią na typowe deformacje stóp, takie jak koślawość, ostrogi piętowe, paluch koślawy czy szpotawość, którym można przeciwdziałać za pomocą gimnastyki stóp, odpowiednio dobranych wkładek, ortez lub taśm podiatrycznych.

Pedicure leczniczy

Nie tylko osoby z różnymi dolegliwościami mogą odwiedzać gabinety podologiczne. Ważne są również same środki ostrożności, aby stopy pozostały zdrowe i czyste. Podiatra doradza swoim pacjentom w zakresie higieny i pielęgnacji stóp. Pomaga również w doborze odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i wkładek. Jeśli martwisz się o wygląd i zdrowie swoich stóp lub chcesz wykonać profesjonalny pedicure, możesz to zrobić w poradni podologicznej. Profesjonalny zespół z wieloletnim doświadczeniem jest w stanie poradzić sobie z osobami z wieloma różnymi problemami.

angielski francuski niemiecki hiszpański