Firmy geotechniczne Szczecin

Firmy geotechniczne Szczecin

Firmy geotechniczne Szczecin: Inżynieria geotechniczna to nauka wykorzystująca wiedzę z różnych dziedzin. Należą do nich geologia, gleboznawstwo i mechanika gleb. Do czego służą te informacje? Po co tworzyć takie pole? Wydaje się, że opracowania geotechniczne muszą być bardzo złożone, a więc – stosowane tylko w szczególnych przypadkach. Jednocześnie wszystkie firmy budowlane, firmy geotechniczne itp. posługują się geotechniką.

Kiedy wymagane jest badanie geotechniczne?

Badania geotechniczne są podstawą naszych planów budowy domów, a nawet zakupu działek pod zabudowę w przyszłości. Dzięki wszystkim wynikom badania geotechnicznego można stwierdzić, czy zakup konkretnego gruntu jest naprawdę dobrą inwestycją i czy spełnia wszystkie niezbędne wymagania geotechniczne do bezpiecznego postawienia na nim budynku. Mając tę ​​wiedzę, możemy również zaprojektować dowolny odpowiedni fundament, aby zapewnić budynkowi pewną stabilność. Należy również pamiętać, że przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę (np. dom jednorodzinny) na dokumencie należy zamieścić geotechniczne badanie posadzki.

Czy wiesz, jak wyglądają badania geotechniczne?

Firmy geotechniczne Szczecin
Firmy geotechniczne Szczecin

Badania geotechniczne zwykle wykonuje osoba posiadająca tytuł inżyniera geotechniki. Badania zawsze wykonujemy na zlecenie firmy odpowiedzialnej za budowę nowej nieruchomości lub na zlecenie osoby prywatnej. Musimy wiedzieć, że są też firmy, które specjalizują się w tego typu badaniach.

Co jest potrzebne do przeprowadzenia badania geotechnicznego? Do badań geotechnicznych konieczne jest wykonanie kilku pionowych zagłębień w gruncie, na podstawie których można określić rodzaj gruntu na danym terenie, głębokość poszczególnych warstw gruntu oraz stan zwierciadła wody. Otwór testowy musi znajdować się co najmniej dwa metry poniżej zamierzonego poziomu fundamentów budynku, który ma być wzniesiony na danym terenie.

Zobacz najlepsze oferty:

Wśród nich w niektórych przypadkach przeprowadzane są również sondy. O czym to jest? Polega na wprowadzeniu w sam grunt sondy, której bezpośrednim zadaniem jest określenie właściwości mechanicznych, w tym stopnia zagęszczenia gruntów niespoistych. Mówimy o żwirze i piasku. Dzięki odpowiednim testom możemy uniknąć katastrof budowlanych, a także mniejszych, ale raczej uciążliwych konsekwencji, takich jak pękanie ścian budynku czy czyszczenie fundamentów. Analiza geotechniczna daje nam również odpowiedź, czy dany budynek może być podpiwniczony.

Próbki do badań geotechnicznych

Gdy wymagane są szczegółowe informacje, próbki są pobierane i wysyłane do laboratorium. Tam możemy określić zawartość i skład chemiczny samej wody gruntowej, a także skład warstw gleby. Badania geotechniczne świadczone przez wyspecjalizowane firmy mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby posiadające tytuł Inżyniera Geotechniki. W rzeczywistości należy je wykonać przed jakąkolwiek budową. Wszystko po to, aby uniknąć problemów bezpośrednio związanych z osiedleniem się budynku na późniejszym etapie. Jest to bardzo ważne w przypadku zagospodarowania terenów o ekstremalnie wysokich zwierciadłach wody lub zagrożonych takimi warunkami.

Ten rodzaj badań jest zalecany, zwłaszcza jeśli planujesz budowę piwnicy. Spośród nich, w niektórych przypadkach, ze względu na wszystkie wymagania prawne, przeprowadzane są również testy. Należą do nich budowa obiektów wielkopowierzchniowych i domów jednorodzinnych.

Trzeba też zaznaczyć, że czasami plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru może sam określać zakres badań gleb, aby rzeczywiście znaleźć optymalny zakres badań. Powinna to być firma, która istnieje na rynku od wielu lat, ma dużą liczbę klientów i może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami. Otrzymaliśmy różne oferty od firm geotechnicznych na rynku. Niektóre z nich są faktycznie wyceniane inaczej. Nikt nie lubi przepłacać, więc wybierzmy dobrą ofertę, która nie nadszarpnie naszego rodzinnego budżetu.

Podsumowanie

Korzyścią z badań geotechnicznych jest wiedza o tym, jakie konkretne decyzje należy podjąć w celu zagęszczenia gruntu oraz jaką izolację hydroizolacyjną i przeciwwilgociową wybrać dla budynku. Musimy wiedzieć, że badania geotechniczne zawsze zleca osoba lub firma odpowiedzialna za budowę.
Możesz znaleźć dobrą firmę, która zajmuje się inżynierią geotechniczną w oparciu o rekomendacje lub możesz samodzielnie wyszukiwać w Internecie.

Oba sposoby są w porządku, chociaż pierwsza opcja wydaje nam się lepsza i zdecydowanie bezpieczniejsza. Kontaktując się z firmą, możesz powiedzieć, że jesteśmy w połowie drogi. Teraz po prostu poczekaj na wykonanie testu i poczekaj na wynik.

angielski francuski niemiecki hiszpański