Domy drewniane to przyszłość!

Domy drewniane to przyszłość!

Domy drewniane to przyszłość! Są jedną z tych opcji, którą warto rozważyć. Przyjęło się, że domy szkieletowe są mniej wytrzymałe od murowanych. Drewno wydaje się materiałem, które nie jest zbyt trwały. Dzieje się tak dlatego, iż zazwyczaj przypuszczamy że domy drewniane powstawały tylko w czasach średniowiecza, i były domeną osób biednych. Tymczasem właśnie te chaty kryte strzechą były tak bardzo wytrzymałe. Strawić je mógł dopiero ogień, co stanowi lekką przeszkodę, ale nic nie jest nie do pokonania.

W obecnych czasach w USA i Kanadzie ludzie dobrowolnie kupują, a później opuszczają swoje drewniane domy żeby przenieść się na inne koniec z kraju i zamieszkać w kolejnym drewnianym domu. Oczywiście nie jest to rozsądne podejście z ich strony, ponieważ w tamtych rejonach występują bardzo gwałtowne zjawiska atmosferyczne. W Polsce jednak nie mamy tego problemu.

Dlaczego domy drewniane są lepsze od murowanych?

Domy drewniane to przyszłość!
Domy drewniane to przyszłość!

Domy drewniane  są jednak tańsze od murowanych i to jest ich zasadnicza zaleta. Jeśli zależy nam na tym, żeby wydać pieniądze również na zagospodarowanie działki, będziemy zmuszeni do tego żeby wybrać nieco tańszą opcję. Wybieranie tańszej opcji w przypadku domu murowanego, i wybieranie materiałów które są gorszej jakości mija się z celem. Takie domy nie będą nam służyły długo.

Dodatkowo, okaże się, że będziemy musieli je co chwila remontować, przebudowywać, a także naprawiać. W efekcie tak czy siak wydamy spore pieniądze. Nie będzie nas to jednak czekać wtedy, kiedy zdecydujemy się na domy drewniane. Odpowiednia ich konserwacja sprawi bowiem, że będą służyły nam przez całe dziesięciolecia na równi z domami murowanymi. A o ile szybciej doczekamy się takiego domku!

Domy drewniane cieszą się rosnącą popularnością również w Polsce. Ich rosnący wpływ na rynek wziął się stąd, że ludzie uznali iż produkcja takowych będzie nieco szybsza niż produkcja tych które zostały wykonane z cegieł. Jeśli żyjemy w zgodzie z naturą i zależy nam na ekologii, postawimy sobie dom tego typu. Jest on dość energooszczędny.

Przedstawiciele Lasów Państwowych bardzo popierają budowę drewnianych domów. Może to dziwić ponieważ z założenia ekolodzy nie polecają wycinki drzew, aczkolwiek w tym konkretnym wypadku jest to bardzo pożądane, ponieważ służy przyrodzie na różne sposoby (sposób stworzenia takiego domu jest ekologiczny, odpady szybko się rozkładają). Uzyskanie podobnych parametrów co w domu drewnianym, w przypadku domu murowanego będzie się wiązało od nas nieco większym nakładem pracy, ale też przede wszystkim, z ogromnymi nakładami finansowymi oraz materiałowymi. Przy domu z drewna uzyskujemy charakterystyka dość podobną w łatwiejszy, mniej pracochłonny i o wiele szybszy sposób.

Żeby uwierzyć w pożyteczność domów drewnianych, należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że budowa nieruchomości posiadającej 150 metrów kwadratowych zajmuje około miesiąc. Taki dom nie kosztuje zresztą bardzo dużo (dom z drewna cennik), jest to około 100 000 zł przy stawianiu nieruchomości drewnianej. Możemy również zaoszczędzić na fundamentach – są one lżejsze, toteż nie wymagają grubego podłoża tak, jak bywa to w przypadku domów murowanych. Ponadto, przy budowie domów drewnianych możemy nieco popuścić wodzy wyobraźni i – jeśli chodzi o domy drewniane – powinniśmy wybierać jakościowo dobre, wysuszone drewno.

Podobnie jak w przypadku domów murowanych, nie powinniśmy oszczędzać na jakości materiałów, ponieważ może to ostatecznie wpłynąć na zmniejszenie żywotności naszej nieruchomości. Oczywiście co za tym idzie niejednokrotnie bywa tak, że owa wysoka jakość wpływa również na cenę. Musimy także zatrudnić fachowców, którzy będą się znali na rzeczy. Na rynku nie ma jednak dużej konkurencji, mimo rosnącej popularności tego rozwiązania.

Żeby wybrać dobrą firmę zajmującą się budową  domy z drewna Szczecin powinniśmy zdecydowanie odwiedzać fora internetowe. Przejrzenie samych ofert w Google może nam nie wystarczyć. Dzieje się tak dlatego, że rynek jest dość wąski i nie wiemy dokładnie, które rozwiązanie jest lepsze. Na forach budowlanych są osoby, które wyjaśnią nam, jak dobrze poradzić sobie z budową drewnianego domu. Wskażą nam też firmy, które najlepiej zajmą się sprawą. Tu z kolei przydadzą się nam media społecznościowe.

Dzięki Facebookowi czy opiniom Google dowiemy się, co inni sądzą o firmie, którą wybraliśmy na  wykonawcę dzieła. Oczywiście w Internecie panuje zasada, że niezadowolony klient zawsze zostawi wiadomość, zaś zadowolony może co najwyżej dać „like”. Nie zmienia to jednak faktu, że opowieści z którymi się zapoznamy dadzą nam pewien ogląd na sprawę. Drewniane domy i ich budowa nie są rzeczą tak znaną. Warto również porozmawiać z samymi budowlańcami.

Z pewnością możemy skonfrontować ewentualne negatywne opinie z ich własnym doświadczeniem. Może się przecież okazać, że niezadowolony komentarz zostawił nielubiany konkurent. W takim wypadku będziemy mogli sami ocenić, która wersja historii jest w naszych oczach bardziej wiarygodna. Tak czy inaczej, zainwestujmy w drewniane domy – pozwolą nam one na długie, wygodne i przede wszystkim bardzo tanie życie.

angielski francuski niemiecki hiszpański